Riigikogus moodustatud naisteühendusse astus lisaks üheksale naisele ka Tarmo Kruusimäe

 (34)

Kollaaž, naisühendus
Foto: Ekspress Meedia

Riigikogu liikmed moodustasid riigikogu naisteühenduse, kuhu kuulub kümme saadikut. Naisteühendus valis oma esinaiseks Liisa Oviiri ja aseesinaiseks Terje Trei. Lisaks üheksale naisele astus liikmeks ka IRL-i liige Tarmo Kruusimäe, kes on punkmuusika sõpradele varasemast tuntud ka kui Kojamees.

Liisa Oviiri sõnul on vajadus ühenduse järele ilmne, kuivõrd Eesti ühiskonna mitmed valukohad puudutavad otseselt naisi või on seotud soolise ebavõrdsusega.

"Eestis valitseb juba aastaid Euroopa Liidu üks sügavamaid soolisi palgalõhesid ning paljud naised ja mehed kannatavad perevägivalla või seksuaalse ahistamise käes. Peale selle on meie naised, kes on meestest keskmiselt haritumad, sageli nii riigijuhtimises kui ka ettevõtete juhtkondades alaesindatud," lausus Oviir. Ta lisas, et nendele teemadele kavatseb ühendus keskenduda.

Probleemidele lahenduste otsimise ja seadusandlike algatuste kõrval kavatseb ühendus erinevaid teemasid ka avalikkuses tõstatada. Samuti plaanib ühendus jälgida, et kõigis uutes seadustes oleks head õigusloome tava järgides arvestatud ka soolise aspektiga. "Naiste eest seismine tähendab ka meeste eest seismist. Mida rohkem on ühiskond sooliselt tasakaalus, seda paremini ühiskonnal läheb," sõnas Oviir.

Loe veel

Seotud lood:

Ühendusse kuuluvad veel Monika Haukanõmm, Olga Ivanova, Tiina Kangro, Tarmo Kruusimäe, Helmen Kütt, Oudekki Loone, Marianne Mikko ja Barbi Pilvre.

Toetusrühmade ja ühenduste kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta kitsama eluvaldkonna huve.

XIII Riigikogu on moodustanud kokku 59 parlamendirühma ja 73 ühendust.

180 000€
Tallinn, Korter
72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
179 900€
Tallinn, Korter
160 000€
Tallinn, Korter
209 000€
Kiili vald, Majaosa
229 500€
Tallinn, Korter
83 000€
Tallinn, Korter
155 000€
Tallinn, Korter
90 000€
Tallinn, Korter
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!

199 900€
Harku vald, Korter
177 900€
Tallinn, Korter
249 900€
Harku vald, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare