Riigikogu tähistab Eesti lipu päeva piduliku lipuheiskamisega ja kutsub Pika Hermanni torni

 (2)
Eesti Lipu päev, 4.06.2014
Eesti Lipu päeva tähistamine 2014. aastalFoto: Tiit Blaat

Esmaspäeval, 4. juunil on Eesti lipu 134. aastapäev. riigikogu juhatus ja Eesti Lipu Selts kutsuvad kõiki esmaspäeva varahommikul kell 7 riigilipu pidulikule heiskamisele Pika Hermanni jalamile Kuberneri aeda. Kell 14–19 on Pika Hermanni torn kõikidele huvilistele külastamiseks avatud.

Lipp heisatakse Eesti Vabariigi hümni saatel ning lipuheiskamise toimkonnas on Tallinna reaalkooli ja Johan Laidoneri Seltsi esindajad.

Kõne peavad Riigikogu esimees Eiki Nestor ja Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei. Õnnistussõnad ütleb Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop Urmas Viilma.

Kuberneri aeda on üles rivistatud Kaitseliidu, Naiskodukaitse, vahipataljoni, noorkotkaste, kodutütarde, skautide, gaidide ja akadeemiliste ühenduste auvalve, samuti seltside, ühingute ja koolide liputoimkonnad.

Mängib Kaitseväe orkester ja laulavad Eesti Naislaulu Seltsi koorid. Kooride esituses kõlavad Juhan Aaviku “Hoia, Jumal, Eestit” Aleksander Leopold Raudkeppi sõnadele ja Enn Võrgu “Eesti Lipp” Martin Lipu sõnadele.

Kella 14st pääsevad huvilised Pika Hermanni torni. Ladusama sissepääsu korraldamiseks jagatakse külastajatele tasuta pääsmeid, kuhu on märgitud torni pääsu kellaaeg.

Eesti lipu päeva tähistatakse Eesti Üliõpilaste Seltsi sinimustvalge lipu õnnistamise aastapäeval. Esimene sinimustvalge lipp valmis 1884. aasta kevadel ning õnnistati ja pühitseti 4. juunil Otepää kiriklas. Tänavu möödub 134 aastat sinimustvalge lipu pühitsemisest.

riigilipu heiskamise tseremoonia kava saab leida siit.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare