Reid tuvastas, et lapsi veavad kooli risubussid

 (15)
Reid tuvastas, et lapsi veavad kooli risubussid
Pilt on antud loole illustreeriv!Foto: Rando Järv

Kaheksast kontrollitud bussist, millest seitse olid koolibussid, olid liiklemiseks ohutud ehk tehniliselt korras vaid kaks bussi – selline oli politsei ja maanteeameti kontrollreidi tulemus.

Ka bussijuhid ise tunnistasid, et paraku pannakse koolibussiliinile pahatihti just kõige vanemad ja tehniliselt kehvas seisus bussid, vahendab ERR Uudised "Aktuaalset kaamerat".

Mitte töökorras turvavööd, lahtised bussiistmed, teibiga kinni kleebitud roolivõimu ohutuli, pidurisüsteemi rikkest märku andev ohutuli, ise avanev pagasiluuk on loetelu, mis maanteeameti töötajatele ja politseile kohe silma hakkasid.

Lapsed ütlesid ühe bussi kohta, et see on selline, kus on lendavad istmed. Bussijuht Kalju vastas, et tõepoolest tuli üks tool põranda küljest ära ja ta tõstis selle kõrvale.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse välijuht Hanno Viibus märkis, et lendavate istmetega bussis on kahtlemata ohtlik. "See lend võib saada mõnele lapsele saatuslikuks."

Lisaks puuduvad paljudel koolibussidel turvavööd. Ja Euroopa Liidu direktiivi järgi neil ei peagi olema, buss lihtsalt ei tohi sõita kiiremini, kui 60 kilomeetrit tunnis.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!