Reformierakond tahab õpetajatele rohkem eesti keelt õpetada

 (14)
eesti keel
Foto: Andres Putting

Reformierakond avaldas täna riigikogu valimiste keelepoliitika programmi, mis näeb ette eesti keele kasutusala laiendamist tulevikutehnoloogiatele ja keeleõppe parandamist.

„Keel pole asi iseeneses, vaid vahend edukaks toimetulekuks mis tahes elualadel. Parima keele- ja aineõppe pakkumiseks igal haridusastmel uuendame õppekavasid ja õppematerjale ning panustame keeleõppe osakaalu suurendamisse õpetajakoolituses. Samuti suurendame veebipõhiste õppematerjalide hulka ja kättesaadavust,“ ütles riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Paul-Eerik Rummo.

„Kindlasti on vajalik eesti keele õppe süvendatud jätkamine muu emakeelega inimestele. Tagame kõigil haridusastmeil kõrgel tasemel õppematerjalid ning laiendame keelekümblusvõimalusi, samuti suurendame riigikeeleõppe võimalusi täiskasvanuile,“ sõnas Rummo.

Rummo tõi esile, et Eestil on kõik eeldused kuuluda enimarenenud keeletehnoloogiaga riikide esirinda. „Toetame eesti keele kasutamist järjest uuenevates info- ja suhtlustehnoloogilistes rakendustes — kõnesünteesi tehnoloogia täiustamist, kõnetuvastuse rakenduste loomist ja kasutuselevõttu, eestikeelse ja eesti keelele suunatud tarkvara loomist ja rakendamist.“

„Vabariigi presidendi algatusest eesti keele rikastamiseks arendame välja süsteemsemad keelevärskenduse ja oskussõnavara loomise võimalused ning kanname hoolt, et õnnestunud sõna- ja mõisteloome tulemused leiaksid kiiresti koha kõrgkooliõpikuis,“ lausus Rummo.

Rummo lisas, et keeleuuenduse kõrval on tähtis juurutada keelekasutuse häid tavasid. „Laiendame keelenõustamise tehnilisi võimalusi ja tagame sõnastike vaba kättesaadavuse veebis. Lisaks toetame keelekorraldusasutusi ja -ühendusi, mis väärtustavad rikkalikku eesti keele kasutust ühiskonnas.“

Reformierakonna keelepoliitika programm näeb ette eesti keele murrete väärtustamist sihtprogrammide kaudu ja eesti keele toetamist välis-eesti kogukondades. Reformierakond seab ka eesmärgiks, et üha enamates välisülikoolides avataks eesti keele ja kultuuri õppetoolid.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!