Rainer Nõlvak tutvustas ÜROs Eesti prügikoristuskampaaniat

 (12)
Rainer Nõlvak
Foto: Andres Putting

Teeme Ära eestvedaja Rainer Nõlvak tutvustas eile New Yorgis ÜROs keskkonna prahist koristamise ettevõtmise Teeme ära kogemusi ning Eesti kogemuste kasutamist mujal maailmas.

Nõlvak ütles ÜROs Eesti kogemust tutvustades, et mida rohkem riike võtab Eesti algatusest eeskuju, seda kiiremini saab maailm prahist puhtaks. „Kui see ei võta palju raha ning vajab vaid ühte päeva – siis miks mitte seda teha,“ ütles ta, vahendab välisministeeriumi pressiesindaja.

Eesti välisminister Urmas Paet ütles, et Eesti keskkond on Teeme ära ettevõtmistest palju võitnud ning see on praktiliseks eeskujuks ka paljudele teistele riikidele.

Let’s do it! World Cleanup 2012 liikumise eesmärk on 100 miljoni inimese kaasamine 100 maailma riigis, et üheskoos koristada 100 miljonit tonni prügi. „See algatus julgustab inimesi muutma oma suhtumist keskkonda ning väärtustama puhtamat tulevikku,“ ütles Paet.

Eesti poolt korraldatud üritus Let’s Do It! World Cleanup 2012 toimus ÜRO kestliku arengu konverentsi raames. Järgmisel aastal toimuv Maailmakoristus 2012 on Eestist alguse saanud Teeme ära prügikoristustalgute mõtte kandja ning ühtlasi ka Teeme ära rahvusvahelise liikumise esimene suur ühisettevõtmine. Maailmakoristus 2012 toob kokku 100 riigi aktiivsed inimesed ja organisatsioonid, et igas paigas ajavahemikul 24. märtsist kuni 25. septembrini üks mastaapne koristuspäev läbi viia. Oma osalusest on tänaseks teada andnud juba rohkem kui 70 riiki.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!