Rahvas peab kohalikku võimu korrumpeerunuks

 (62)
altkäemaks
Foto: Andres Putting

Küsimusele „Kas peate oma kohalikku omavalitsust korruptiivseks!” vastas jaatavalt 29% poolest tuhandest küsitletud inimesest, selgub Faktum&Ariko tehtud uuringust, mille tellis Eesti Päevaleht.

Neid, kelle arvates omavalitsus ei ole korruptiivne, on 44%, kahtleval seisukohal on 27% vastanutest, kirjutab Eesti Päevaleht.

„Minu arvates on tulemus pigem muret tekitav. Ligi 60 protsenti vastasid jaatavalt või kahtlevad,” ütles tulemusi kommenteerides uuringu tegija, Faktum&Ariko uuringutejuht Kalev Petti.

Et Pärnu ja Tallinn said uuringus halvima hinnangu, on tema sõnul tingitud sellest, et mõlemas linnas on viimasel paaril aastal puhkenud mitu korruptsiooniskandaali ja eriti just Pärnus ei ole rahvas linnavõimuga rahul.

Justiitsministeeriumi kriminaalteabe ja analüüsi talituse juhataja Mari-Liis Sööt usub, et rahva tunne ühtib mõneti tegeliku olukorraga. 2008. aastal registreeriti korruptsioonikuritegusid kõige enam Tallinnas (37) ja Pärnus (25).

„Teame, et aasta registreeritakse umbes 300 ametialast kuritegu, ja justiitsministeeriumi korruptsiooniuuringu põhjal teame, et korruptsioonist teavitab õiguskaitset ainult 1% korruptsiooniga kokku puutunud elanikest,” ütles Sööt, kelle sõnul on registreeritud kuritegevuse statistika vaid jäämäe veepealne osa.


Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevaleht Online'is
Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!