"Radar": Kaia Iva saamist erakonna esimeheks on toetanud ka Kersti Kaljulaid

 (65)

Kaia Iva
Kaia IvaFoto: Rauno Volmar

IRLi uueks juhiks kandideeriv sotsiaalkaitseminister Kaia Iva on kaks korda erakonna juhiks kandideerimisest ära öelnud. Korra on ta selle eest president Kersti Kaljulaidi käest ka noomida saanud.

Täpsemalt juhtus see kaks aastat tagasi, mil praegune president veel Luxembourgis kontrollikojas töötas. "Toona Kersti Kaljulaid võttis minuga ühendust ja soovitas kandideerida," räägib Kaia Iva tänaõhtuses Radaris.

Siis sai Urmas Reinsalu järel erakonna esimeheks Margus Tsahkna. Ka tänavu ütles Iva esialgu, et ta ei kandideeri. Kuid siis rääkisid erakonna naisliikmed ta ümber ning nüüd on Kaia Iva ametlik kandidaat Helir-Valdor Seederi kõrval.

Seejuures on erakonna endine juht Reinsalu avaldanud avalikult toetust Seedrile. Mõnevõrra on see üllatav, sest erakonna esimehena oli just tema see, kes tugevalt toetas Kaia Ivat IRL fraktsiooni esimeheks saamisel.

"Kindlasti küsin ma ka Urmaselt endale toetust," ei lase Iva ennast sellest kõigutada.

Iva kritiseerib senise juhi Margus Tsahkna võimetust erakonna naistega võrdväärselt arvestada. Tallinna linnapea kandidaadina näeb Iva Viktoria Ladõnskajat.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare