Paljud ettepanekud puudutasid vabas õhus sportimise võimaluste parandamist. Näiteks sooviti spordi- ja mänguväljakute, liikumisradade, parkuuripargi ja liuväljakute rajamist. Mitme kooli juures sooviti spordiväljakute ja õuealade korrastamist.

Vana-Ihastesse sooviti paadisadamat, Anne kanali ja Emajõe vahelisele rohealale tervise- ja kultuuriparki ning koerte jalutusplatse Supilinna või Tähtverre. Liiklusohutuse eesmärgil sooviti mitmesse kohta ülekäiguradu, "lamavaid politseinikke" või foori ning mitmed ettepanekud puudutasid kehvas korras kõnniteid.

Lisaks pakuti välja juhita elektribussi ostmise idee ning trammitee tasuvusanalüüsi tegemist. Raudtee äärde sooviti korrastatud alasid ja müratõkkeid. Kultuuriürituste korraldamiseks sooviti rajada vabaõhulava Kassitoome orgu ning võtta aastaringselt kasutusel Raadil asuv lumepark. Linnaruumis sooviti kaunistada keskkatlamaja korsten ja televisioonimast, taastada Toomkiriku kaksiktornid ja purskkaev Karu pargis, rajada avalik saun Emajõe kaldale ning paigaldada linnaruumi avalikud kellad. Ühtlasi sooviti avada atraktsioon, kus trossil liikuv jalgratas viib huvilisi üle Emajõe ning teha Tartule südameoperatsioon ehk paigaldada suudlevate tudengite purskkaev ümber jalakäijate liikumise trajektoorile, et muuta linnaruumi dünaamikat.

Kõikide ideedega saab tutvuda veebis http://www.tartu.ee/kaasaveelarve ja nende kohta ka arvamust avaldada.

Kaasava eelarve protsess jätkub ekspertide aruteludega, kes hindavad ideede teostatavust rahalisest, ajalisest ja tehnilisest aspektist. Juunis jätkub protsess aruteludega ideede esitajate ja ekspertide, kes selgitavad ka välja ideed, mis pääsevad rahvahääletusele. Oktoobris toimub rahvahääletus.