Priit Sibul soovitab erakonna käsu vastu hääletanud Maire Aunastel kaaluda erakonnast lahkumist

 (320)

Priit Sibul soovitab erakonna käsu vastu hääletanud Maire Aunastel kaaluda erakonnast lahkumist
Foto: Priit Simson

IRL-i fraktsiooni esimees Priit Sibul avaldas Facebookis nördimust fraktsiooni liikmete üle, kes ei hääletanud eilsel istungil nii, nagu fraktsioon käskis - täpsemalt Maire Aunaste üle.

Maire Aunaste hääletas fraktsiooni ainsa liikmena kooseluseaduse tagasilükkamise vastu.

"Kui küsida kuidas ma suhtun tänasesse hääletustulemusse? Loomulikult olen ma pettunud. Pettunud selles, et meie fraktsioon ei olnud ühiselt eestseisuse seisukohaga üht meelt. Olin sellest enese jaoks kibedast tõest teadlik enne hääletust, ent lootsin lõpuni," kirjutas Sibul.

"Kurb või mitte, aga olenemata ametist ei ole fraktsiooni esimehel võimalik kedagi sundida hääletama teistviisi kui ta tahab. Saadik on oma mandaadis vaba. Ometi on tal võimalus suhtuda respektiga oma erakonda, fraktsioonikaaslastesse ja erakonna valijatesse. Erakonna valijatesse eriti kui tal omi peaaegu polegi. Ma pole kindel, kas inimene, kel selline austus puudub, peaks IRLis jätkama.

Siinkohal austan ma väga neid IRLi fraktsiooni liikmeid, kes jätsid hääletamata. Nad väljendasid oma seisukohta, aga respekteerisid ka erakonna oma. Lõpuks on tegu keerulise hääletusega. Kooseluseaduse toetamine võib olla seotud isiklike suhete ja lähedaste inimestega. Maailmavaatest rääkimata. On kohti, kus me leiame ühisosa ja neid, kus see jääb leidmata.

Tänane (eilne- toim) otsus kooseluseadus esimesel lugemisel häältega 42/41 lõpetada on minu jaoks siiski masendav. Oleksin rahul, kui oleksime täna sellega saanud ühele poole. On selge, et ühiskonda lõhestav eelnõu ja diskussioon jätkub. Hääletustulemused tänasest ja möödunud aasta oktoobrist näitavad, et arvamused on lahknevad ning koosseisu poolthäälte enamust ei ole."

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare