Priit Lantin esitas avalduse enda ametist vabastamiseks

 (26)

Priit Lantin esitas avalduse enda ametist vabastamiseks
Foto: Andres Putting

Pistise andmises kahtlustatav Tallinna kohtutäitur Priit Lantin esitas eile peale tööpäeva lõppu justiitsministrile avalduse enda ametist vabastamiseks.

Justiitsministeeriumi teatel vabastatakse Lantin vastavalt avaldusele ametist alates 15. veebruarist. Kuni selle ajani Lantini ametivolitused peatatakse.

Tema asendamise ja nõuete jagamise küsimused otsustatakse lähiajal.

Kaitsepolitsei kahtlustab Priit Lantinit 9500 euro suuruse pistise andmises Tallinna munitsipaalpolitsei eksjuhile Kaimo Järvikule, et viimane eelistaks teda tegelema Tallinna munitsipaalpolitsei ameti poolt määratud ja tasumata jäänud trahvide sissenõudmisega.

Nii Järvik kui ka Lantin vahistati laupäeval ja nad pääsesid pühapäeva õhtul vabadusse.

Möödunud nädalavahetusel toimusid läbiotsimised kahtlustatavate töö- ja elukohtades ning ka sõiduautodes. Läbiotsimiste eesmärgiks oli täiendava tõendusmaterjali kogumine.

Kuna mõlemad mehed tunnistasid end pärast esialgsete menetlustoimingute läbiviimist süüdi, laheneb nende süüasi tõenäoliselt kokkuleppemenetluses.

Karistusseadustik näeb ette pistisevõtmise eest rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistuse ja kui on tegemist korduva kuriteoga, siis karistatakse kuni viieaastase vangistusega.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare