President Kaljulaid: Euroopa Liidu julgeoleku- ja välispoliitika peab olema ühtne

 (53)

Kersti Kaljulaid
Kersti KaljulaidFoto: Karin Kaljuläte

"Euroopa tuleviku nimel peavad Euroopa Liidu liikmesriigid muutnud julgeolekuolukorras ja Brexiti-järgses ajastus olema ühtsed," ütles president Kersti Kaljulaid, kes kohtus töövisiidil Bratislavas Slovakkia presidendi Andrej Kiskaga.

Eesti ja Slovakkia riigipead keskendusid kohtumisel Euroopa ees seisvatele väljakutsele. "Euroopa Liidu fookuses peab olema liikmesriikide vaheline koostöö ja ühised eesmärgid, ainult siis tuleme Euroopa ees seisvatest väljakutsetest tugevamana välja," sõnas Eesti riigipea.

"Mul on hea meel tõdeda, et meil on Euroopa Liidu liikmesriikidena ja NATO liikmetena Slovakkiaga sarnane arusaam Euroopa julgeolekuolukorrast ja panustamisest kaitsekoostöösse," ütles president Kaljulaid.

Slovakkia president Andrej Kiska kiitis Eesti otsust panustada kaitsekulutustesse, mis moodustab tänavu 2,2% sisemajanduse koguproduktist.

Riigipead arutasid ka Ühendkuningriigi lahkumise mõju Euroopa Liidule, leides ühiselt, et liikmesriikide tihe koostöö Ühendkuningriigiga peab ka Euroopa Liidust lahkumise järel jätkuma.

Slovakkia president soovis Eestile edu Euroopa Liidu Nõukogu eesistumiseks, mis algab tänavu suvel.

Loe veel

Seotud lood:

President Kersti Kaljulaid osaleb Bratislavas rahvusvahelisel julgeolekufoorumil Globsec Euroopa tulevikku käsitlevas paneeldiskussioonis koos endise Poola peaministri Jan Krzysztof Bielecki, Jacques Delors’i Instituudi direktori Yves Bertoncini ning Slovakkia välis- ja Euroopa asjade ministeeriumi riigisekretäri Ivan Korčokiga.

Globsec koondab Euroopa välis- ja julgeolekupoliitikas olulisi avaliku arvamuse kujundajaid, poliitikuid ja mõttekodade esindajaid ning on Kesk-Euroopa esinduslikuim julgeolekufoorum.

243 000€
Tallinn, Majaosa
138 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
189 000€
Harku vald, Korter
149 900€
Tallinn, Korter
83 000€
Tallinn, Korter
120 000€
Tallinn, Korter
209 000€
Kiili vald, Majaosa
109 000€
Tallinn, Korter
197 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
179 900€
Tallinn, Korter

110 000€
Tallinn, Korter
75 000€
Tallinn, Korter
117 000€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare