Presidendi kantselei Helme avalikust kirjast: igaühel on õigus oma arvamus välja öelda

 (311)
Presidendi kantselei Helme avalikust kirjast: igaühel on õigus oma arvamus välja öelda
President Kersti Kaljulaid ja EKRE esimees Mart HelmeFoto: kollaaž

President Kersti Kaljulaidi avalike suhete nõunik Taavi Linnamäe ütles tänast Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe Mart Helme presidenti ründavat avalikku kirja kommenteerides, et kõigil inimestel on õigus oma avamus vabalt välja öelda.

"Kõigil inimestel on võimalus Eestis oma arvamus vabalt välja öelda ja ka teiste välja öeldud seisukohtadega nõustuda või seda mitte teha. Nii ka presidendil ja riigikogu liikmetel," ütles Linnamäe Delfile.

Helme süüdistas täna presidendile saadetud avalikus kirjas teda muu hulgas traditsioonide lammutamises, vaenus Eesti kui rahvusriigi vastu ja võimude lahususe põhimõtte rikkumises.

"Kümne aasta vältel enne Teie ametisseasumist oli Eesti Vabariigi presidendiks isik, kes lahkus siit häbistatuna. Ent tema tegevus ei küündinud siiski selleni, et meil oleks põhjust olnud rääkida hääletust riigipöördest, mida Teie praegu Eestis korraldada püüate," kirjutas Helme. "Sisuliselt tegelete Te järjekindlalt 1992. aastal Eesti rahva poolt rahvahääletusel heaks kiidetud Põhiseaduse vaikse lammutamise ja võimude lahususe põhimõtte süstemaatilise rikkumisega. Kõigeks selleks pole Teil ei seaduslikku ega rahva poolt antud mandaati," lisas EKRE esimees.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare