Põlva vallavolikogu umbusaldas volikogu esimeest Igor Taro

 (14)
Igor Taro, Põlva maavanem
Igor TaroFoto: Anni Õnneleid

Põlva vallavolikogu avaldas tänasel erakorralisel istungil umbusaldust volikogu esimehele Igor Tarole, kirjutab ERR-i uudisteportaal.

Volikogu 27 saadikust võttis hääletusest osa 24, kellest Taro umbusaldamise poolt oli 16 ja vastu kaheksa.

Mullu sügisel pärast kohalike omavalitsuste volikogude valimisi sõlmisid Põlvas koalitsioonilepingu Keskerakond, valimisliit Tuleviku Põlvamaa ja sotsiaaldemokraadid. Vallavanemaks sai keskerakondlane Georg Pelisaar ning volikogu esimeheks Igor Taro valimisliidust Tuleviku Põlvamaa.

Senisel koalitsioonil on volikogus 15 kohta (Keskerakonnal seitse, Tuleviku Põlvamaal viis ning sotsiaaldemokraatidel kolm), suurim opositsioonijõud on kaheksa volinikuga Reformierakond.

17. mail andsid 14 vallavolikogu liiget sisse umbusaldusavalduse, millele olid alla kirjutanud kaheksa reformierakondlast ja kuus koalitsiooni kuuluvat keskfraktsiooni liiget. Suure tõenäosusega teevad uue võimuliidu Põlvas just Keskerakond ja Reformierakond, kellel on kahepeale 27-liikmelises volikogus 15 kohta.

Igor Taro kuulus varem Isamaa ja Res Publica Liitu, kuid lahkus selle ridadest tänavu aprillis. Taro on seostatud liikumisega Eesti 200, mis võib oma nimekirja seada üles järgmistel riigikogu valimistel märtsis 2019.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare