Politsei sisekontroll uurib: politseinik ületas oma vabal ajal kiirust ja üritas vastutusest pääseda töötõendiga

 (92)

Sularahamasin lumehanges
PolitseiautoFoto: Ester Vaitmaa

Politsei- ja piirivalveameti sisekontrollibüroo uurib süütegu, mille kohaselt esitas vabal ajal erasõidukiga kiirust ületanud politseinik patrullile süüteo vormistamisest mööda minemiseks töödokumendi.

Politsei pressiesindaja märkis Delfile, et seni kogutud andmetele tuginedes sõitis PPA politseiametnik mullu tööst vabal ajal oma isikliku sõidukiga 90 alas kiirusega 124 km/h. Rikkumise fikseerinud patrull pidas sõiduki kontrolliks kinni. Rikkumiselt tabatud politseiametnik esitas kolleegidele töödokumendi just kui kinnitamaks, et kiirusületamine on põhjendatud kiireloomulise tööülesande täitmisega. Seetõttu lubas patrull ametnikul edasi sõita ja kiirusületamist rikkumisena ei protokollitud.

Edasises uurimises selgitas PPA sisekontrollibüroo välja, et erasõidukiga vabal ajal sõitnud politseiametnik siiski ei olnud täitmas tööülesandeid, mistõttu puudus tal seaduslik alus töödokumendi esitamiseks patrullile. Vahejuhtumi üksikasjade selgitamiseks alustas PPA sisekontrollibüroo politseiniku suhtes väärteo- ja distsiplinaarmenetlust.

PPA sisekontrollibüroo juht Raul Vahtra sõnas, et selline vahejuhtum on kahetsetav. „Kõigile politseinikele on meie asutuses ühtmoodi kõrged ootused nii seadustest kinnipidamisel kui ka tööeetika ja väärtuste osas. Ametiseisundist tuleneva võimu väärkasutamist esineb väga harva ning teeme endast oleneva, et selliseid eksimusi igal juhul vältida,“ kinnitas Vahtra.

Uurimise all olev politseiametnik on menetlusotsuse tegemiseni oma töökohalt taandatud.

90 000€
Tallinn, Korter
243 000€
Tallinn, Majaosa
197 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
158 000€
Tallinn, Korter
70 000€
Tallinn, Korter
102 900€
Tallinn, Korter
180 000€
Tallinn, Korter
209 000€
Kiili vald, Majaosa
121 990€
Tallinn, Korter
138 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!

174 900€
Saue vald, Majaosa
92 000€
Tallinn, Korter
76 000€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare