Poliitaktivist Meelis Kaldalu vanglast: valetasin end p***rastiks

 (17)
TARTU VANGLA
Foto on illustreeriv.FOTO: Marko Mumm

Kui vana kõrendist ratastoolis vang oma inimkaubanduse ohvrit meenutava lükkajaga minust meditsiinijärjekorras mööda veeres, püüdsin küll igati asjassepuutumatut nägu teha, aga sisimas oli tunne küllalt sarnane sellega, kui mõni päev hiljem röntgenikabinetis mu kopse kontrolliti

Õnneks avanes peagi uks ja punaste traksidega tunkedes mini-Draculat meenutav laborant Ülle Valvar kutsus mind enda juurde, kirjutab Meelis Kaldalu ajalehes Tartu Ekspress.

„Tartu vanglas on 93 HIV- ja ligikaudu 320 C-hepatiidi-positiivset kinnipeetavat,“ viskas ta kuumadele kividele sahmaka külma vett, kui vere mu näpust välja oli imenud.

„See teeb siis vastavalt umbes kümnendiku ja kolmandiku vangide koguarvust,“ lisas ta mu õõnsat sisekliimat veelgi kuivemaks tõmmates. „Te ju teate, kuidas HIV levib?“

Proovisin iga hinna eest punastamist vältida ja needsin mõttes 9. oktoobri hommikut, kui ma tihedas kohalike volikogude valimiste kampaania graafikus olin suguhaiguste arsti vastuvõtu maha maganud.

Seetõttu olin pisut tuima, ent seda figuurikama slaavitarist õe ankeetküsimustele vastates end ennist tasuta testimise lootuses meestevahelise armastuse eksperdiks nimetanud. Ilmselt oli vampiir seda juba lugenud.

Refereeritud artikli täisteksti loe Tartu Ekspressist

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare