Põhiseaduskomisjoni aseesimees Jüri Adams: põhiseadusega samasooliste abielu välistamine on tüüpiline Ida-Euroopa riikidele

 (258)
Jüri Adams - poliitik
Jüri Adams - poliitikFoto: Sven Arbet

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees ja Eesti põhiseaduse üks loojaid Jüri Adams usub, et luteri kiriku plaan soovitada põhiseadust täiendada nii, et samasooliste abielusõlmimise võimalus oleks välistatud, riigikogus toetust tõenäoliselt ei leia. Adams märkis, et põhiseadusega on seda küsimust Euroopas reguleerinud eranditult kommunistliku minevikuga riigid.

"Viimase viieteist aasta jooksul on mitmetes Ida-Euroopa riikides, näiteks Lätis, Slovakkia, Ungaris, Horvaatias, Gruusias ja veel mõnedes maades, põhiseadusega abieluinstitutsiooni reguleeritud," tõi Adams välja. "Sealjuures Valgevenes, Ukrainas ja Moldovas on abielu küsimused juba Nõukogude Liidu lagunemisest peale põhiseaduses kirjas. Üheski Lääne-Euroopa riigi põhiseaduses sellist sätet pole," märkis Adams.

Adamsit ei üllata, et praeegu, mil samasooliste abielu institutsioon on seadustatud paljudes maades, möödunud aastal ka näiteks Soomes ja Saksamaal, need, kellele see ei meeldi, otsivad kõikvõimalikke viise samasoolistele abieluõiguse andmise takistamiseks.

"Ma ei pea tõenäoliseks, et see idee leiaks nii palju toetust, ei riigikogu praeguses ega järgmises koosseisus, et see läbi läheks," kommenteeris Adams plaani rakendumise ebatõenäolisust. "Selle algatusega on hiljaks jäädud. Kes seda soovivad, oleks seda oleks ettepaneku pidanud tegema enne kooseluseaduse vastuvõtmist," ütles Adams. Kuigi Adams samasoolistele paaride abielu registreerimist ei toieta, pooldab ta kooseluseadust. "See on palju paremini lahendatud, kui nii mõnelgi teisel maal," ütles ta Delfile.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!