Põhiseaduskomisjon kaalub presidendi puhkuse regulatsiooni muutmist

 (19)

President Kersti Kaljulaid osales Soome suurimal rahvaspordiüritusel Finlandia-hiihto, saavutades 50 km vabatehnikaga suusamaratonil naiste seas 70. koha.
President Kersti Kaljulaid osales Soome suurimal rahvaspordiüritusel Finlandia-hiihto, saavutades 50 km vabatehnikaga suusamaratonil naiste seas 70. koha.Foto: Karli Saul

Riigikogu põhiseaduskomisjon kaalub oma tänasel istungil muudatuste tegemist presidendi puhkuse regulatsiooni. Arutelu on ajendatud presidendi kantselei pöördumisest, mille kohaselt on presidendi puhkuse regulatsioon mitmeti mõistetav ning raskesti elluviidav.

„Presidendi töökorra seadusest tulenevat puhkuse regulatsiooni ei ole praktikas tõepoolest kunagi rakendatud ja ükski president ei ole seadusega võimaldatud puhkust kasutanud,” ütles põhiseaduskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher. „Presidendi kantselei soov muuta presidendi puhkuse regulatsioon õigusselgemaks ja paremini rakendatavaks on täiesti mõistetav.“

Vaheri sõnul kavatseb komisjon analüüsida presidendi puhkuse regulatsiooniga seotud kitsaskohti ning kaaluda regulatsiooni muutmist.

Presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo saatis veebruaris riigikogule pöördumise, milles viitas probleemidele presidendi puhkuse regulatsioonis. Riisalo palus parlamendil analüüsida ning vajadusel täpsustada kehtivat regulatsiooni nii, et oleks tagatud õigusselgus, regulatsioon oleks praktikas kohaldatav ning ei läheks vastuollu avaliku õiglustundega.

Põhiseaduskomisjoni istungile on kutsutud presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo, presidendi õigusnõunik Paloma Krõõt Tupay ja presidendi kantselei siseosakonna juhataja asetäitja Mall Gramberg.

155 000€
Tallinn, Korter
90 000€
Tallinn, Korter
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
166 000€
Tallinn, Suvila
134 900€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
70 000€
Tallinn, Korter
243 000€
Tallinn, Majaosa
209 000€
Kiili vald, Majaosa
160 000€
Tallinn, Korter

204 900€
Tallinn, Korter
153 900€
Tallinn, Korter
754 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare