Pevkur: Eesti tahab suurendada K-komandot ja piirivalve kiirreageerijate arvu

 (52)
Siseministeeriumi päästeõppused
Siseministeeriumi päästeõppusedFoto: Heiki Rebane

Kõrgematel riigikaitsekursustel esinenud siseminister Hanno Pevkur rõhutas, et eile kinnitatud riigi eelarvestrateegia prioriteediks siseturvalisuse valdkonnas on ehitada välja Euroopa kaasaegseim riigipiir ja kasvatada politsei ning piirivalve kiirreageerimisvõimet.

„Kõrgtehnoloogilise piiri väljaehitamise kogumaksumuseks kujuneb hinnanguliselt üle 70 miljoni euro ja jätkuvalt on eesmärgiks lõpetada piiritaristu väljaehitamine riigi sajandaks sünnipäevaks. Sel aastal on siseturvalisuse eelarvest piiri väljaehitamiseks ettenähtud rohkem kui 20 miljonit eurot ja eilse valitsuse otsusega panustame järgnevatel aastatel veel 50 miljonit eurot,’’ lausus Pevkur.

Kriitilise tähtsusega on ka kiirreageerimisvõime kasvatamine järgnevatel aastatel. "Peame lähiaastatel suurendama nii kiirreageerijate, sealhulgas piirivalve kiirreageerijate kui K-komando suurust ja usun, et saame alustada ettevalmistusi selleks juba käesoleval aastal," täpsustas Pevkur.

Siseminister peatus oma kõnes veel laiemalt siseturvalisuse valdkonna väljakutsetel ja tutvastas olulisemaid tegevusi terrorismivastases võitluses.

Kõrgemate riigikaitsekursuste eesmärk on tutvustada poliitikutele, kõrgematele riigiametnikele ja kaitseväelastele, KOVle, majandus- ja arvamusliidritele, kultuuri- ja haridustegelastele, ajakirjanikele, ja teistele osalejatele Eesti julgeoleku-, välis- ja kaitsepoliitikat ning riigikaitse laiapõhjalist käsitlust. Samuti suurendada koostööd ning ühiskondlikku sidusust riigikaitse valdkonnas. Kursusi korraldab rahvusvaheline kaitseuuringute keskus koostöös kaitse-, välis- ja siseministeeriumiga.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!