Pesuehtne ime: mees tunnistas üles, et varastas 20 aasta eest ühest vanalinna kõrtsist kontrabassi, nüüd tahaks ta pilli tagasi anda

 (50)
Pesuehtne ime: mees tunnistas üles, et varastas 20 aasta eest ühest vanalinna kõrtsist kontrabassi, nüüd tahaks ta pilli tagasi anda
Foto: Politsei

Miks kontrabassivargal just 20 aastat hiljem süümepiin peale tuli, kas ta jõudis seda ka mängima õppida, pole selge. Samuti pole teada, miks ta pille varastas, samuti, kuidas ta sellega koju jõudis - hõlma alla säherdust ju ei peida, autossegi mahub see vaevaliselt. Nüüd on aga pill igatahes õige omaniku kodus tagasi.

Lääna-Harju prefektuur kirjeldab sündmust nii: "Läinud aasta lõpus, mõned päevad enne jõule, said Lääne-Harju patrullpolitseinikud väljakutse, mille sarnast ei kuule iga päev. Nimelt helistas 43-aastane mees sooviga tagastada kontrabass, mille ta oli varastanud 1997. aastal Rataskaevu tänaval asuvast lokaalist.

Politseinikud läksid mehe antud aadressile ning leidsidki eest pilli, mille viisid jaoskonda. Mees oli ka ise üritanud leida omanikku, kuid tulutult. Asjaga tegelema asunud uurija tuhlas andmebaasides lootuses, ehk heidavad need valgust varguse tagamaadele. Ilmnes, et tõepoolest varastati 20 aastat tagasi Rataskaevu tänaval asuvast lokaalist kontrabass. Kahjuks ei ole omanik enam meie seas, kuid võtsime ühendust tema järglastega, kes oli väga üllatunud ning tänulik taolise „jõuluime“ üle. Eelmisel nädalal, sõbrapäeval, jõudis kontrabass tagasi koju."

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare