Pentus-Rosimannus: kui valitsusliidu juhtivpoliitik nimetab Süüria teemalises avalduses teist valitsusliidu poliitikut lolliks, õõnestab see meie ühtset välispoliitilist joont

 (89)

Keit Pentus Rosimannus astub tagasi
Keit Pentus RosimannusFoto: Ilmar Saabas

Endine välisminister, reformierakondlasest riigikogu väliskomisjoni liige Keit Pentus-Rosimannus ütleb, et reedene USA rünnak Süürias näitab, et president Trump on valmis reageerima kiirelt ja väga jõuliselt.

"Trumpi välispoliitika kohta õhus olnud mitu spekulatsiooni said nüüd vastused. Rahvusvahelise õiguse rikkumisele ollakse vajadusel valmis USA poolt reageerima kiirelt ja väga jõuliselt, Putini režiimiga konfrontatsioon ei ole Trumpi jaoks tabu," leiab Pentus-Rosimannus.

USA on juba tema sõnul kinnitanud, et tegu oli ühekordse vastuaktsiooniga räigele rahvusvahelise õiguse rikkumisele - keemiarelva, surmava närvigaasi kasutamisele Süürias riigi oma inimeste vastu.

"Kindlasti on aga praegu kõige olulisem küsimus, milline saab olema USA edasine strateegia ja kui edukad suudetakse olla selle elluviimisel. Lähiajal tuleb kogu rahvusvahelist õigust austaval kogukonnal ilmselt väga tõsiselt pingutada, et Süürias saaksid toimuma positiivsed arengud ja et seni rahvusvahelisele õigusele vilistanud Putini edasised sammud ei tooks kaasa suuri muudatusi rahvusvahelises julgeolekukorralduses. Loodetavasti on ka meie valitsuses sel teemal käimas juba tõsine analüüs," sõnas endine välisminister.

Eesti jaoks on Pentus-Rosimannuse sõnul rahvusvahelise õiguse maksmine olnud oluline osa meie kaitsekilbist. "Oluline on, et selle õiguse räige rikkumine ei jää tähelepanuta, vastuseta nüüd ja edaspidi".

"Eesti poliitikutel oleks parim praeguses olukorras säilitada külm pea. See, kui Eesti valitsusliidu üks juhtivpoliitik nimetab Süüria teemalises avalduses valitsusliidu teist poliitikut lolliks, ei ole mitte ainult lapsik, vaid õõnestab meie ühtset välispoliitilist joont. Eesti välispoliitika on olnud ühtne, see on olnud teine oluline osa meie kaitsekilbist ning peaministri ülesanne peab olema see ühtsus tagada," leiab Pentus-Rosimannus.

295 000€
Keila, Maja
Otse omanikult!
168 000€
Tallinn, Korter
165 000€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
70 000€
Tallinn, Korter
65 000€
Tallinn, Korter
83 500€
Tallinn, Korter
93 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
56 000€
Viimsi vald, Korter
271 000€
Tallinn, Korter

160 900€
Tallinn, Korter
649 800€
Tallinn, Korter
115 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare