Supelranna valdaja ehk linn teeb suplusvee seiret ning analüüsib suplusvees Esterichia coli ja soole enterokokkide arvukust. Seniste analüüside tulemuste põhjal on nende arvukus oluliselt alla piirnormi, mistõttu saab öelda, et suplusvesi on puhas. Suplusvee seire raames jälgitakse ka sinivetikate ja muude reostustekitajate levikut rannas. Viimastel vaatlustel on tuvastatud, et kaldaäärsetes lompides ja märjas liivas võib esineda sinivetikaid.

Pärnu supelrandade vesi on väikese läbipaistvusega ja hägune, mille põhjuseks on tuultest tingitud lainetus ja veetaseme muutused. Mere põhjast tulevad pinnale saviosakesed, mis vähendavad vee läbipaistvust, olles seega ka takistuseks sinivetikate massilisele arenemisele.

"Küll on madalates, kaldal olevates loikudes ja märja liiva sees hakanud arenema niitjad sinivetikad Oscillatoria, Phormidium ja teised. Neid näeb palja silmaga selgelt siniste kogumikena mõnede loikude põhjas või liivas. Panen väikelaste vanematele südamele, et nad jälgiksid lapse tegevust rannas ning ei tohiks neil lasta mängida märja liivaga ja kaldaäärsetes veelompides," hoiatas merebioloog Jüri Tenson.