Tänavune talv on olnud erakordselt lumerohke, mistõttu toob see endaga kaasa ka keskmisest suurema kevadise suurvee. Suurveega võivad puruneda paisud ja tekkida kahju nii keskkonnale kui ka inimeste varale ja tervisele.

Veeseaduse kohaselt peavad kõik paisu omanikud või valdajad tagama paisu ohutuse. Muuhulgas tähendab ohutuse tagamine ka seda, et paisust ülalpool ei tekiks lubatust suuremat veetõusu ega muid riske, mis võivad endaga kaasa tuua paisu purunemise ning sellest tuleneva keskkonnakahju.

Iga paisu omanik või paisu valdaja on kohustatud korraldama paisu regulaarse ülevaatuse ning koristama paisu ette
koguneva jää ja prahi, et see ei ummistaks liigveelaset ning ei põhjustaks ülaveetaseme lubatust suuremat tõusu. Keskkonnakahju ohust tuleb teavitada keskkonnaametit.

Vastavalt veeseadusele peab kõigil Eestis olevatel paisudel olema vee erikaustusluba hiljemalt 1. detsembriks 2012, kuid praeguseks ajaks ei ole kõik paisu omanikud luba taotlenud. Ka neil paisu omanikel või valdajatel, kel puudub vee erikasutusluba, tuleb paisu purunemisel tekkiv kahju hüvitada ja teavitada paisu purunemise ohust keskkonnaametit.