Päästjad paluvad pühapäevaks taas Vikipalu põlengu kustutamisel vabatahtlike abi

 (235)

Põhja päästekeskus palub taas vabatahtlikke Aegviidu lähedale Vikipallu, sest 200 hektaril lõõmanud viimase kümnendi suurim metsapõleng ei taha kuidagi lõplikult kustuda.

Täna õhtul oli Vikipalus põlengut kustutamas 55 vabatahtlikku ja 63 kutselist päästjat. Päeval käisid põlengualaga tutvumas ka president Kersti Kaljulaid ja siseminister Andres Anvelt. Vaatepilt on masendav. Lahtist leeki metsas enam pole, kuid kuiv pinnas hõõgub endiselt ning leek võib kergesti uuesti üles lahvatada. Vabatahtlike väga suurt panust kiitsid täna ka riigijuhid. Täna õhtul abikäsi vaja pole, kuid homme, pühapäeval küll.

Põhja päästekeskuse pressiesindaja sõnul tuleks vabatahtlikel tulla kustutustööde staapi Mustjõe kõrtsi lähedal. Asukoha leiab siit.

Vabatahtlikud peaksid arvestama kustutustööl osalemise ajaks umbes 8 tundi. Alla 18-aastaseid kustutustöödele ei kaasata.

„Palume inimestel panna selga ilmastikule vastavad riided (pikad riided), jalga saapad, võtta kaasa kindad ja ka sall või rätik, millega on võimalik hingamisteid katta,” ütles pressiesindaja. Süüa ja vett saab kohapealt, kuid mõistlik on siiski endale pudeliga vett kaasa võtta.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare