Otseülekanne Robotexilt: robotite jalgpalli finaalid ja päästeoperatsioon merelRobotex 2013.TTÜ Spordihoone
Robotex 2013.TTÜ SpordihooneFoto: Vallo Kruuser

Täna jätkub TTÜ spordihoones Baltimaade suurim robotivõistlus Robotex, kus saab otseülekandes jälgida robotivõistlusi nagu labürint, ICD Grand Challenge „Päästemissioon merel“, 3kg sumo, iRobot sumo ning jalgpall. Lisaks mängivad jalgpalli ka NAO humanoidrobotid. Vaata otseülekannet siit!

Robotexi peakorraldaja TTÜ tudengi Karl Laasiku sõnul on robotiehitus segu elektroonikast, mehaanikast, infotehnoloogiast ning füüsikast. "See nõuab insenerlikku mõtlemist ja ka käelist tegevust. Pole paremat moodust oma teadmisi reaalselt rakendada ning kogemusi omandada. Meie eesmärk ongi noorte toomine insenerierialadele õppima, sest nemad loovad tõelist lisaväärtust meie ühiskonda.”

Robotexi Tehnoloogianäitusel on ligi 100 põnevat eksponaati. Näha saab kõrgtehnoloogilisi tööstusroboteid, tutvuda majapidamisrobotitega, loodussäästlike seadmetega, katsetada robotkätt, 3D pliiatseid ning paljusid teisi uudseid seadmeid. Lisaks on kohapeal õpetlikud töötoad, hariv seminar ning loovate konkursside näitus.

Täpsem ajakava kodulehelt.

Eile toimusid LEGO Sumo, Mini Sumo ja LEGO ning tavajoonejärgimise võistlused.

Robotexi korraldab Tallinna Tehnikaülikool koostöös Tartu Ülikooliga.

Eile külastas Robotexi ligi 6 000 inimest, kellest 540 olid robotiehitajad. Esimesel päeval osales kokku 255 robotit.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare