Öösel enam viina ei saa?

 (188)

Joodik

Suur osa Riigikogu saadikutest on valmis keelustama täielikult alkoholireklaami ja lõpetama terves Eestis öötundidel vägijookidega kauplemise.

Karmide alkoholipiirangute suunas astus otsustava sammu sotsiaalkomisjon, hääletades üksmeelselt alkoholiseaduse eelnõusse sisse ettepanekud, mille järgi ei tohi üle riigi joovastavaid jooke müüa kella 23st õhtul kuni kella kaheksani hommikul. Ka peab komisjon lubamatuks igasugust alkoholi reklaamimist. Täpselt sama meelt on Res Publicasse kuuluv sotsiaalminister Marko Pomerants, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Hulk omavalitsusi on alkoholi kättesaadavust piiranud. Arvan, et ka riik peaks siin kaasa tulema,” lausus Pomerants. Tema sõnul näitavad ka rahvusvahelised uuringud, et piirangud vähendavad alkoholist tingitud surmajuhtumeid ja õnnetusi. “Probleem on ühiskonnas olemas — haigekassa maksab praegu kulud ja pered on hädas,” märkis minister. Inimene, kes ei suuda endale 16 tunni vältel jooke muretseda, on tema sõnul abitu ja vajab isiklikku nõustajat.

“Tundub, et hääled on koos. Tõenäoliselt võetakse vastav seadus vastu juba kevadel,” ütles muudatusettepanekute autor Evelyn Sepp Keskerakonnast. Tema kinnitusel peab riik lõpuks tegema valiku inimeste parema tervise ja suuremate maksutulude vahel. “Selge ja range alkoholipoliitika alternatiiviks on liigjoomise poolt võimendatud probleemid — õnnetused, enesetapud, sotsiaalselt tõrjutud inimesed, töötus ja perevägivald,” sõnas Sepp.

Loe veel

Täna, Tallinna alkoholireferendumiga ühel ajal, arutab sotsiaalkomisjon vastakaid arvamusi põhjustavat eelnõu taas, et ta uuel nädalal parlamendi täiskogu ette tuua. Eelnõu läheb katkestamisele, et ka valitsuserakonnad saaksid sinna parandusi teha. “Me ei peaks rivaalitsema ja muretsema, et tegu on Keskerakonna eelnõuga, vaid koos mõistliku toote nimel vaeva nägema,” kutsus Pomerants kõiki debatile. Teretulnud on ettepanekud, mis ei luba alkoholi tarbida 1. septembril ega lastekaitsepäeval, lisas ta.

Kindlalt ei anna oma poolthääli müügikeelule Reformierakonna enamus ja ilmselt ka osa Res Publicast.

72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
179 900€
Tallinn, Korter
102 900€
Tallinn, Korter
160 000€
Tallinn, Korter
109 000€
Tallinn, Korter
115 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
155 000€
Tallinn, Korter
197 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
149 900€
Tallinn, Korter
129 500€
Tallinn, Maa
Otse omanikult!

276 900€
Tallinn, Korter
113 900€
Tartu, Korter
399 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare