Õnnelik pääsemine: jõnglane astus märkamatult autost välja, pere sõitis minema ja laps jäi üksi parklasse. Mööduja kiire sekkumine lahendas olukorra

 (115)
Politsei- ja Piirivalveamet Tartus
Politsei- ja Piirivalveamet TartusFoto: Argo Ingver

Lõuna politseiprefektuur tänab tähelepanelikku Viljandi elanikku, kes sekkus asjalikult, kui nägi abivajavat last.

Sündmused said alguse 13. novembri õhtul kella 18.30 paiku, kui tähelepanelik mees märkas Jakobsoni tänaval poe parklas üksinda seismas väikest poissi, kel olid jalas üksnes sokid ning seljas õhukesed riided, millega õues kuigi kaua olla ei kannata, teatas Lõuna politsei. "Ta läks lapsega poodi ühe kaupluse töötaja juurde, et pisikese poisi vanemad leida, kuid tulutult. Nii anti juhtunust teada politseile.

Samal ajal, kui patrullpolitseinikud Indrek ja Janek pisikese poisi juurde läksid, uurisid mitmed teised politseinikud võimalusi selgitamaks lapse vanemaid. Pelglik poiss teadis ise öelda vaid oma eesnime. Umbes poolteist tundi hiljem ei olnud lapse vanemad endiselt veel teada, kui hädaabinumbril 112 helistas paanikas naine ja teatas lapse kadumisest. Tema oligi parklast leitud väikemehe ema.

Selgus, et laps oli autos maganud, kui pere oma õhtuseid sõite tegi. Ühel hetkel, kui teised olid korraks poes, ärkas laps ning astus sokkide väel autost välja. Tekk, mis tal peal oli, jäi autoistmele nõndamoodi, et seal all võinuks justkui pisike põnn jätkuvalt magada. Ajal, mil unine laps parklas ringi paterdas, sõitis pere pahaaimamatult ära ning avastas lapse puudumise alles siis, kui olid jõudnud Viljandi linnast välja oma koju. Võime üksnes aimata, mida lapsevanemad sellisel hetkel tunda võivad.

Õnneks läks kõik hästi, sest meie seas on palju häid ja abivalmis inimesi, kel on terav silm, suur süda ja soe abikäsi. Tänu tähelepanelikule mehele ja kaupluse töötajale sai laps õnnelikult tagasi oma vanemate juurde. Aitäh teile!"

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare