Ojuland määrati Magnitski nimekirja raportööriks

 (14)

Ojuland määrati Magnitski nimekirja raportööriks
AP/Scanpix

Euroopa Parlament võtab menetlusse ettepaneku soovituseks ministrite nõukogule ühiste viisapiirangute kehtestamiseks Sergei Magnitski juhtumiga seotud Venemaa ametnike suhtes. Raporti koostajaks otsustas Euroopa Parlamendi väliskomisjoni juhatus nimetada Kristiina Ojulandi.

"Hoolimata Euroopa Parlamendi senistest jõupingutustest ei ole Nõukogu viisapiirangute kehtestamist Magnitski juhtumiga seotud ametnike suhtes veel menetlenud," selgitas Ojuland. "Samas on teada nimekiri Vene Föderatsiooni ametnikest, kes vastutavad Sergei Magnitski surma eest," teatas Ojulandi meeskond.

Ojuland märkis, et sarnase algatusega on välja tulnud ka Ameerika Ühendriikide Kongress, mille esindajatekoja väliskomisjon võttis vastu eelnõu viisa- ja finantspiirangute kehtestamiseks Venemaa ametnike suhtes, kes on süüdi inimõiguste rikkumistes.

Sergei Magnitski suri 2009. aasta 16. novembril Moskva Butõrka vanglas pärast 11-kuulist kohtuotsuseta kinnipidamist, mille vältel ei osutatud talle piisavat meditsiinilist abi.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare