Õiguskomisjon esitas Europoli kontrolli töörühma liikmekandidaadid

 (13)
Raivo Aeg ja Kalle Laanet
Raivo Aeg ja Kalle LaanetFotokollaaž

Riigikogu õiguskomisjon otsustas tänasel istungil teha Riigikogule ettepanek nimetada Euroopa Liidu Õiguskaitsekoostöö Ameti (Europol) tegevust kontrolliva parlamentaarse ühiskontrolli töörühma liikmeteks riigikogu liikmed Raivo Aeg ja Kalle Laanet.

„Töörühma liikmekandidaatide esitamisel arvestati nende varasemat kogemust. Samuti on oluline, et Eestist oleks esindatud nii koalitsiooni kui opositsiooni esindaja,“ ütles õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid.

ELi määruse kohaselt on parlamentaarse ühiskontrolli töörühma ülesandeks teha poliitilist järelevalvet Europoli tegevuse üle tema ülesannete täitmisel ning arutada Europoli tegevuste, eelarve ning ülesehitusega seotud küsimusi. Töörühm koostab kokkuvõtlikke järeldusi Europoli tegevuse üle poliitilise järelevalve teostamise kohta ning esitab need Euroopa Parlamendile ja liikmesriikide parlamentidele. Lisaks konsulteeritakse töörühmaga Europoli mitmeaastase programmi, mille võtab vastu Europoli haldusnõukogu.

Riigikogu õiguskomisjon algatab täna otsuse eelnõu Riigikogu liikmete nimetamiseks Europoli parlamentaarse ühiskontrolli töörühma. Eelnõu arutatakse ühel lugemisel.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!