Õiguskomisjon arutab ettepanekuid kadunud inimeste paremaks otsimiseks

 (2)

Aare Rüütel
Aare RüütelFoto: Andres Putting

Riigikogu õiguskomisjon kaalub täna politsei ja sihtasutuse Kadunud ettepanekuid seadusemuudatusteks, mis võimaldaksid teadmata kadunud inimesi paremini otsida.

Õiguskomisjoni esimees Heljo Pikhof ütles, et teadmata kadunud inimeste tagaotsimiste arv on viimastel aastatel kasvanud ning mullu otsiti taga 1835 inimest. „Üle 60 möödunud aastal kadunud inimese on seni veel leidmata,“ märkis ta. „Kui juba paar-kolm seadusemuudatust aitavad päästa kas või ainsagi inimelu, on need rohkem kui asja eest.“

Nii politsei- ja piirivalveamet (PPA) kui ka sihtasutus on teinud ettepaneku lisada politsei ja piirivalve seadusesse säte, mis annaks politseile selge ülesande kadunud isikute otsimisega tegeleda ning ühes sellega ka vajalikke õigusi. Täna pole üheski seaduses vastavat ülesannet kellelegi antud.

Samuti tegid PPA ja sihtasutus ettepaneku muuta krediidiasutuste seadust, et võimaldada politseil kadunud isiku asukoha tuvastamiseks näha infot tema pangakaardi kasutamise kohta. Pikhofi sõnul väärib kindlasti arutelu ka see, kas laiendada politsei õigusi nii kõneeristuste tegemise kui mobiilse positsioneerimise vallas.

Seotud lood:

Sihtasutus soovitab lisaks leida riigil täiendavat ressurssi PPA eelarvesse, mis oleks suunatud sihtotstarbeliselt teadmata kadunud isikute valdkonna võimekuse tõstmisesse.

Kell 14 algavale komisjoni istungile on kutsutud riigi peaprokurör Lavly Perling, justiitsministeeriumi kantsler Norman Aas, siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika nõunik Henry Timberg, PPA keskkriminaalpolitsei juht Krista Aas ja sihtasutuse Kadunud tegevjuht Aare Rüütel.

229 000€
Rae vald, Majaosa
125 000€
Raasiku vald, Majaosa
319 000€
Tallinn, Äripind
275 000€
Tallinn, Korter
124 900€
Saue vald, Korter
271 000€
Tallinn, Korter
79 900€
Tallinn, Korter
134 900€
Tallinn, Korter
93 900€
Tallinn, Korter
90 000€
Tallinn, Korter

199 900€
Harku vald, Korter
97 500€
Rae vald, Korter
276 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare