Noored hindavad praktikat ja eelistavad õpipoisiõpetTöö- ja karjäärimess Kultuurikatlas
Töö- ja karjäärimess KultuurikatlasFoto: Hendrik Osula

Noored väärtustavad praktikat ja õpipoisiõpet, selgus Eesti Tööandjate Keskliidu läbi viidud küsitlusest.

Teist aastat järjest leidis ligi 90 protsenti küsitlusele vastanud noortest, et praktikal on õppetöös oluline roll. Samuti soovivad õppurid endiselt praktika osakaalu suurendamist õppetöös. Kõige enam tunnevad selleks vajadust ülikoolides õppivad tudengid.

Eesti Tööandjate Keskliidu haridusnõunik Anneli Entsoni hinnangul on rõõmustamist väärt, et noored peavad praktikat oluliseks. "Praktika annab võimaluse lihvida koolis kogutud teadmisi ja oskusi reaalses töökeskkonnas. Tulevaste spetsialistide ettevalmistamisel on praktikal väga oluline roll ja on tore, et noored seda mõistavad", ütleb Entson. "Samuti rõõmustab, et praktikakoha leidmisel on noored ise agaramaks muutunud," lisas Entson.

Vastanutest 60 protsenti eelistaksid õppevormi, kus enamik õppetööst toimuks praktilise tööna ja suur osa õppetööst toimuks tööandja juures.

Eelmise aastaga võrreldes on noorte arvates muutunud kergemaks praktikakoha leidmine. Samuti on aastaga vähenenud noorte ootus, et kool abistaks praktikakoha leidmisel.

Seotud lood:

Aastataguse küsitlusega võrreldes on kasvanud Eesti õppurite teadlikkus õpipoisiõppest ehk töökohapõhisest õppest. Vastajate seas on aastaga suurenenud ka õpipoisiõppes osalenute protsent, mis näitab, et töökohapõhine õpe on muutumas populaarsemaks.

Loe veel

Eesti Tööandjate Keskliidu korraldatud küsitlusele vastas 512 inimest, kelle hulgas olid põhikoolide, gümnaasiumide, kutseõppeasutuste, ülikoolide ja rakenduskõrgkoolide õppurid.

70 000€
Tallinn, Korter
109 000€
Tallinn, Korter
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
197 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
166 000€
Tallinn, Suvila
160 000€
Tallinn, Korter
90 000€
Tallinn, Korter
180 000€
Tallinn, Korter
115 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
229 500€
Tallinn, Korter

159 900€
Tallinn, Korter
174 900€
Saue vald, Majaosa
92 000€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare