Nõmme ja Lasnamäe elanikud peavad uue prügivedaja leidma

 (21)
Nõmme ja Lasnamäe elanikud peavad uue prügivedaja leidma
prügiveduFoto: Rene Suurkaev

Esmaspäeval jõustunud riigikohtu otsuse tõttu peavad Nõmme ja Lasnamäe Pae-Ülemiste veopiirkonna elanikud ja ühistud leidma endale lepingupartneri turul tegutsevate jäätmevedajate seast, kirjutab ERR.ee.

Riigikohtu esmaspäevane lahend jõustas kohtuotsused, millega tunnistati tühiseks Tallinnas Nõmmel ja Lasnamäe piirkonnas 2016. aastal sõlmitud jäätmeveo hankelepingud Baltic Waste Managemendiga (BWM).

Tallinna linn sõlmis riigihankega 2016. aasta novembris ja detsembris Lasnamäe veopiirkonnas nr 10 ja Nõmme veopiirkonnas nr 2 töövõtulepingud ühispakkujatega Baltic Waste Management OÜ-ga ja OÜ-ga Tapa Autobussipark ning andis sama aasta 22. novembril nendest hankelepingutest tulenevad õigused ja kohustused üle linna enda hallatavale Tallinna Jäätmekeskusele.

Mullu 19. aprillil rahuldas Tallinna Jäätmekeskus ühispakkujate taotluse lubada kooskõlas hankelepingutega kasutada alltöövõtjana 100 protsenti Tallinna linnale kuuluvat AS Tallinna Jäätmete Taaskasutuskeskust (TJT) ning alates sama aasta maist oli neis jäätmeveopiirkondades olmejäätmete vedajaks TJT.

Ragn-Sells AS viis asja kohtusse ja taotles hankelepingute tühisuse tuvastamist või alternatiivselt tühistamist, samuti jäätmeveo teenuse osutamise korraldamisel Tallinna linna tegevuse õigusvastasuse tuvastamist ning taotles, et kuni uue riigihanke korraldamise ja võitja selgumiseni oleks neis jäätmeveopiirkondades vabaturu olukord.

Loe täisteksti uudisteportaalis ERR.ee

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!