Noa restorani salmonelloosipuhang sai alguse toiduvalmistamisel haigusetekitajaga kokku puutunud hakklihast

 (26)
Edgar Savisaar ja Urve Palo restoranis NOA
Restoran NoaFoto: Ilmar Saabas

Terviseameti ning veterinaar- ja toiduameti uuringu tulemused näitasid, et Noa restorani külastajad nakatusid salmonelloosi toiduvalmistamise käigus hakklihaga kokkupuutunud haigusetekitaja tõttu.

Kokku nakatus restorani Noa toidust juulikuus salmonelloosi 33 inimest, kellest arsti poole pöördus 30.

Terviseamet sai võimalikust haiguspuhangu kahtlusest teada 18 juuli õhtul. 19. juuli hommikul käisid Noa restoranis kohapealset olukorda hindamas terviseamet koos veterinaar- ja toiduametiga. Veterinaar- ja toiduamet võttis vajalikud analüüsid võimaliku nakkusallika ja haigustekitaja levikutee väljaselgitamiseks.

Salmonelloosi puhul on tegu Salmonella perekonda kuuluvate bakterite poolt põhjustatud soolenakkusega, millesse nakatutakse suukaudselt. Haiguse peiteperioodiks võib olla 6 – 72 tundi. Haigestumise iseloomulikeks sümptomiteks on rohke ja kurnav kõhulahtisus koos kehatemperatuuri tõusu, pea- ja kõhuvalu, iivelduse ja vahel ka oksendamisega, millega kaasneb suur vedeliku kaotus.

Haigusnähud püsivad neli kuni seitse päeva. Raskematel juhtudel vajab haigestunu haiglaravi.

Nakkusallikaks võib olla haigestunud inimene või loom. Haigestumist põhjustavad haigustekitajaga saastunud toiduained, nagu linnu- ja muu liha, kanamunad ja nendest valmistatud tooted.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare