NATO on balti rahvastele ohtlik okupatsioonivägi, usub umbkaudu veerand Eesti muukeelseist

 (259)
Prantsuse südurid saabuvad Ämarisse
Prantsuse südurid saabuvad ÄmarisseFoto: Priit Simson

Eesti, Läti ja Leedu muukeelne elanikkond ei vaata NATO-t just hea pilguga, osutub Briti valitsuse tellitud mahukast uuringust.

Samas on positiivne, et ehkki suur hulk igapäevaselt meie kõrval elavaid inimesi näeb Eesti vabariigi ühte tugevamat julgeolekugarantiid hoopis mingis muus valguses, on küsitletute seas ikkagi rohkem neid, kes NATO-t ei karda.

Näiteks 38 protsenti küsitletuist arvab, et NATO on igand mingist muust ajast, mis peaks oma tegevuse lihtsalt lõpetama. Selle väitega ei nõustu 32% protsenti küsitletud Eesti muukeelseist.
27 protsenti küsitletud eesti muulastest usub lausa, et allianss on Balti riikide rahvastele ohtlik, selle väitega ei nõustu 50% küsitletutest.

NATO-t peab okupatsiooniväeks 32% Eestis küsitletud muukeelsest rahvast (44% seda ei usu) ja tervelt neljandik leiab, et NATO toetab terrorismi. 40% küsitletuist seda viimast väidet siiski tõe pähe ei võta.
Balti riikide võrdlusest nähtub, et kõige leebemalt suhtub muuleelne rahvas NATO-sse Leedus, kõige skeptilisemad ollakse alliansi suhtes Lätis.

Sama ajal peetakse NATO-t võimsaks liiduks, kes suudaks vajadusel Baltimaid kaitsta küll (Eestis küsitletud muukeelseist usub seda 40%, 39 protsenti jääb eriarvamusele)

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare