Narva Aleksandri kiriku eest tuleb riigil ja EELK-l välja käia 375 000 eurot

 (9)
Villu Jürjo,  Narva Aleksandri kirik
Villu Jürjo, Narva Aleksandri kirikFoto: Tiit Blaat

Summa, mis tuleb võlausaldajetele välja käia Narva Aleksandri kiriku eest ning mille riik ja Eesti Evangeelne Luterlik Kirik (EELK) on esialgu kokku leppinud kahe peale tasuda, on 375 000 eurot.

Peaminister Taavi Rõivas ütles, et teemat arutab valitsus järgmisel nädalal. "Me ei pea võimalikuks, et see kirik läheb juhuslikku kasutusse, tegemist on olulise sümbolväärtusega hoonega," ütles peaminister valitsuse pressikonverentsil.

"Tuleb arutada, kas von võimalik täiendavalt investeerida ja kas see saab jätkata kirikuna. Seda, et paneme ka riigi poolt õla alla, oleme arutanud," oli Rõivas siiski lubadustega ettevaatlik.

"Rahandusministeeriumil on alati karm pilk riigi raha kasutamisele, aga EELK-ga sõlmitud pool ja pool kokkulepe kehtib jätkuvalt," kinnitas siseminister Hanno Pevkur.

"Summa, mille osas on võlausaldajatega kokku lepitud, pole mitte 500 000, vaid 375 000 eurot, millest pool tuleb riigieelarvest ja pool EELK-lt, detaile püüame klaarida järgmisel nädalal," ütles Pevkur.

Ta lisas, et see summa katab ka kalmistu ja suure hulga vallasvara, mille hulka kuulub orel, karikaid ja peekreid ja kultuuriväärtuslikku vara.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare