Keskerakonda toetas oktoobris 77 protsenti mitte-eestlastest valijaid, mida on septembriga võrreldes kaks protsendipunkti rohkem. Samas püsis kõigi teiste parlamendierakondade toetus muulaste seas oluliselt madalam: Keskerakonnale järgnesid populaarsuselt Reformierakond 8-, Eestimaa Rohelised, sotsiaaldemokraadid ja rahvaliitlased 3- ning Isamaa ja Res Publica Liit üheprotsendilise toetusega.

Keskerakond on muulastest toetajate arvu aastatega suurendanud: 2007. aastal toetas parteid keskmiselt 75, 2008. aastal 74 ja 2009. aastal keskmiselt 84 protsenti mitte-eestlastest kodanikke. Kui veel tänavu esimesel poolaastal oli parteil toetajaid keskmiselt 81 protsenti, siis alates juunist langes see allapoole 80 protsendi piiri, kõikudes seejärel vahemikus 74-79 protsenti.

Reformierakonda toetas 2007. aastal keskmiselt 10 protsenti mitte-eestlastest kodanikest, 2008. aastal oli neid üheksa, mullu keskmiselt neli ja tänavu esimesel poolaastal keskmiselt kuus protsenti. Isamaa ja Res Publica Liitu toetas aasta esimeses pooles keskmiselt kaks, Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda viis ja rohelisi kolm protsenti muulastest valijaid. Rahvaliidu toetajaid oli mitte-eestlastest kodanike hulgas üks protsent.

Kokkuvõttes hoiab uuringu kohaselt erakondade reitingu edetabelis kindlalt esikohta Reformierakond, keda toetas oktoobris 41 protsenti kodanikest. Keskerakonda pooldas 24, Isamaa ja Res Publica Liitu 16, Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda 10, Eestimaa Rohelisi viis ja Rahvaliitu kaks protsenti.

Parteide igakuise populaarsusuuringu käigus küsitles TNS Emor 29. septembrist 20. oktoobrini 795 valimisealist kodanikku. Neid vastanuid, kes ei osanud eelistada ühtki parteid, oli oktoobris 39 protsenti. Viimaseid erakondade toetusprotsentides ei arvestata.