„Sõitsime sealt mööda umbes kolmveerand tundi varem ja juba oli ukseesine rahvast täis,“ ütles heakorra- ja noorsootöö sektori juhtivinspektor Kätlin Müürsepp, kelle sõnul oli vaatamata tormisele ilmale ja tugevale vihmasajule linnas liikvel üllatavalt palju rahvast.

„Terve linn oli rahvast täis -noored ja vanad, enamikul õllepudelid näpu vahel“.

Teine asjaolu, mis sellel õhtul silma jäi oli noorte alkoholi tarbimine klubi ukse ees ja kõrvalolevas pimedas Europarklas. „Sõitsime parklasse ja hirmus pudelikolin algas – noored, jooksid laiali, kes jõudis joogi kaasa haarata, kes jättis maha. Eelistatud jook oli Viru Valge. Üsna mitu pudelit viskasime sellel õhtul prügikasti. Pealejoogiks oli suurtes pudelites long drink,“ selgitas Müürsepp.

Õhtu edenedes oli noorsootöö patrull sunnitud politseile üle andma ka ühe 17-aastase noore tütarlapse, kellel oli raskusi mupo bussi sisenemisega ja hiljem sealt politseibussi ümberistumisega. Tegemist oli neljaliikmelise noorte seltskonnaga, kellest kolm olid alaealised – kaks noormeest ja kaks tütarlast.

„Ülejäänud seltskond pani jooksu, aga kuna tüdruk ei suutnud normaalselt liikuda, siis olime sunnitud ta oma bussi toimetama,“ selgitas juhtivinspektor. „Plehku pannud sõbrad soovitasid pidevalt toimuvas mobiiltelefoni-infovahetuses tüdrukul öelda, et tal on süda paha ja on vaja õue oksendama minna. Seejärel soovitasid sõbrad tal ID kaardi bussi jätta ning ära joosta. Politseile tütarlaps ei allunud – keeldus alkomeetrisse puhumast ja osutas füüsilist vastupanu“.

Müürsepa sõnul jääb väheseks see, et turvamehed kontrollivad vaid noorte vanust, kuid jätavad tähelepanuta nii alkoholi tarbimise nähtavad tunnused kui ka selle, et alkoholi tarbimine toimub otseselt klubi ukse ees. „Need õhtud, kui käime 16+ pidusid kontrollimas tekitavad ja jätavad masendava meeleolu terveks nädalaks. Enamikul meie töötajatest on kodus teismelised lapsed, kellel sama pidudel käimise iga ees seisab. Päris koletu perspektiiv...,“ jätab Müürsepp mõtte õhku.