"Praegune parlamendivalimiste kampaania toimub Eestis juba tuttava stsenaariumi kohaselt," vahendas uudisteagentuur Interfax ministeeriumi pressiteadet. "Ligi 100 000 riigi alalist venekeelset elanikku, kes korralikult makse tasuvad, on jäänud kõrvale poliitilisest elust ja jäetud ilma õigusest mõjutada valimiste tulemusi Eesti vabariigi seadusandlikku organisse," vahendab BNS.

Ministeeriumi teate kohaselt on sellise olukorra põhjuseks "paljuski Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) demokraatlike institutsioonide ja inimõiguste büroo (ODIHR) ja OSCE rahvusvähemuste ülemkomissariaadi niinimetatud ekspertide distantseerunud seisukoht, kes eelistavad mitte märgata tõsiseid inimõigusrikkumisi Balti riikides".

Vene välisministeerium avaldas üllatust selle üle, et ODIHR-i raport, milles analüüsitakse valimiseelset olukorda Eestis, keskendub üksnes valimisprotsessi positiivsetele aspektidele ning märkimisväärse osa elanikkonna eemalejäämist valimistest mainitakse vaid nentivas võtmes.

"Sel taustal annab ODIHR-i hiljutine demonstratiivne ja isegi väljakutsuv otsus mitte saata Eesti parlamendivalimistele täiemahulist monitooringumissiooni tunnistust topeltstandardite praktika säilimisest, mis omakorda toob kaasa usalduse languse ODIHR-i ja OSCE vastu tervikuna, näitab büroos kasutusel olevate protseduuride ning OSCE inimõigusinstitutsioonide ja monitooringumehhanismide ebaobjektiivsust ning angažeeritust," leidis Vene välisministeerium.

Samuti viitas ministeerium, et Lätis ja Eestis on ligi pool miljonit mittekodanikku kõrvale jäetud poliitilisest elust ning ilma jäetud tervest reast sotsiaalsetest ja majanduslikest õigustest.