Moskva: eestlased rikkusid Mordvas viisakorda

 (163)

Miilits
Reuters/Scanpix

Eesti ajakirjanike tegevus Mordvas ei vastanud reisi eesmärkidena teada antud tegevustele, kommenteeris Venemaa välisministeeriumi esindaja Mihhail Kamõnin teateid Eesti võttegrupi arreteerimisest Mordvas.

„Eesti poolel ei saa olla mingeid aluseid pretensioonideks. Mordva vabariigi õiguskaitseorganite töötajad pidasid tõepoolest võttegrupi liikmed mõneks ajaks kinni, kuna ühel neist puudusid üleüldse igasugused isikut tõendavad dokumendid. Lisaks sellele tegi rühm võtteid ilma sellistel puhkudel vajamineva Venemaa välisministeeriumi poolt vormistatava akrediteeringuta, olles Venemaa Föderatsiooni territooriumil turistiviisadega,” selgitas Kamõnin.

“Sellisel moel ei vastanud nende tegevus reisi eesmärkideks teada antuga, mis on juba iseenesest viisarežiimi jäme rikkumine ja annab aluse vaadata läbi küsimus neile sissesõidukeelu kehtestamisest,” vahendab RosBalt Kamõnini sõnu.

Venemaa välisministeeriumi ametliku esindaja sõnul tekitab hämmeldust Eesti massimeedia tormiline reaktsioon toimunule, „seda enam, et Tallinnas on viimasel ajal „sõidu eesmärkidega mitte vastavuses olevate tegevuste” ettekäändel mitte ainult arreteeritud, vaid ka sunniviisiliselt Venemaale deporteeritud üle kümne vene noorteliikumiste esindaja”.

„Kahjuks ei ole see esimene kord, kui Eesti esindajate osavõtuga Venemaa soome-ugri regioonide üritustest kaasnevad erinevad „intsidendid”, mida eesti meedias püütakse kasutada selleks, et võtta üles meie riigis „puuduvate demokraatia ja sõnavabaduse” teemad,” ütles Kamõnin.

Loe veel

Vene miilits pidas laupäeval Mordvas mitmeks tunniks kinni Eesti filmigrupi, kes oli lähetatud filmima ersade rahvuspüha ning sellele järgnevat soome-ugri festivali.

Filmigrupp oli 120 kilomeetri kaugusel Mordva pealinnast Saranskist lõpetanud ersade palvepäeva Rasken Ozksi filmimise, kui kaks kohaliku siseasjade osakonna töötajat nõudsid, et grupi liikmed tuleksid koos nendega jaoskonda, teatas filmigrupi juht, filoloogiaõppejõud Indrek Särg.

109 000€
Tallinn, Korter
120 000€
Tallinn, Korter
197 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
243 000€
Tallinn, Majaosa
102 900€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
149 900€
Tallinn, Korter
155 000€
Tallinn, Korter
157 000€
Rae vald, Korter
209 000€
Kiili vald, Majaosa

99 900€
Tallinn, Korter
102 900€
Harku vald, Korter
159 900€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare