KIK-i nõukogu esimehe Keit Pentuse sõnul on kaitsealuste mõisaparkide korrastamise rahastamise puhul oluline tingimus, et mõisapargid ei jääks pärast kordategemist lukustatud alaks, vaid et seal oleks võimalus jalutada igal huvilisel.

"Ajaloolisi, väga ilusaid aga aastate jooksul käest lastud mõisaparke on Eestis kümneid, KIK pakub võimalust nende taastamiseks," lisas Pentus.

Suurima rahastuse summas 273 341 eurot sai Olustvere Teenindus- ja Maamajanduskooli projekt, mis keskendub Olustvere mõisapargi hooldamisele.

Mahuka investeeringu, 155 901 eurot, sai ka Türi vallavalitsus Kabala mõisapargi rekonstrueerimiseks. Kabala mõisapargis parandatakse teid ja valgustust, kaasajastatakse mänguväljak ja virgestusalad ning rekonstrueeritakse aipaviljon. Parki paigaldatakse ka uued pingid ja prügikastid, ja rekonstrueeritakse lauluväljakuala. Park saab ka uue haljastuse, seejuures korrastatakse ajaloolised alleed ja piirdemüürid.

Kokku rahastati looduskaitse programmist 71 projektitaotlust summas 2 520 602 eurot. Kõige rohkem toetati projekte looduskaitse elluviimiseks, kokku 30 projekti kogusummas 1 174 781 eurot.

Märgalade lindude kaitseks kaasrahastas KIK ühte projekti summas 9000 eurot. Looduskaitse infrastruktuuri arendamiseks sai rahastuse 14 projekti kogusummas 426 905 eurot. Looduskaitse arenduseks, mis hõlmab endas kavasid ja inventuure, sai rahastuse 26 projekti kogusummas 909 916 eurot.

Keskkonnaprogrammis toimub aastas kolm taotlusvooru, millest käimasolevasse teise vooru saab looduskaitse programmi taotlusi esitada kuni 15. augustini.

Looduskaitse programmi eesmärk on looduse kaitsmine selle mitmekesisuse säilimiseks, looduslike elupaikade ning loodusliku loomastiku, taimestiku ja seenestiku liikide soodsa seisundi tagamine ning kultuurilooliselt ja esteetiliselt väärtusliku looduskeskkonna säilitamine.