Ministeerium: Valga kuritegevusega alles kuues

 (6)
Ministeerium: Valga kuritegevusega alles kuues
Foto: Ilmar Saabas

Tänaseks on välja selgitatud, et Valga linn sattus kriminaalstatistika edetabelis esikohale inimliku eksituse tõttu ning paikneb tegelikult Eesti suuremate linnade pingereas kuuendal kohal.

Justiitsministeeriumi infosüsteemide ja tööprotsesside talituse juhataja Hettel Variku sõnul muutus kriminaalmenetluseregistri andmete konverteerimise käigus Tartu linnaga seotud ühe aadressikirje linna klassifikaator Valgaks, teatas justiitsministeeriumi pressiesindaja.

„Sisuliselt tähendas muudatus seda, et enne eksituse toimumist registreeritud kuriteosündmustel, mis olid seotud vastava aadresskirjega, muutusid kirjed Valgaks,“ selgitas Varik.

Justiitsministeeriumi kriminaalteabe ja analüüsi talituse juhataja Mari-Liis Sööt selgitas, et muudatuse tõttu kandus 521 Tartus registreeritud kuritegu Valga linna statistika hulka. „On tõeliselt kahetsusväärne, et selline esmapilgul märkamatuks jäänud inimlik eksitus andis Valgale teenimatult kõige kriminogeensema linna tiitli. Tegelikult paikneb Valga kuritegevuse suhteliselt tasemelt 15 suurema linna seas keskmike hulgas.“

2008. aastal oli kuritegude suhtarv kõrgeim Tallinnas, kus 10 000 elaniku kohta registreeriti 519 kuritegu. Tartus registreeriti 10 000 elaniku kohta 386 kuritegu, Valgas 343.

„Võrreldes 2007. aastaga vähenes kuritegude arv Valgas peaaegu viiendiku võrra ning see annab alust arvata, et Valgas tehtav töö kuritegevuse vähendamiseks on igati tõhus,“ lisas Sööt.

Valga linna statistikat puudutav eksitus ei olnud kuidagi seotud ei politsei, ega prokuratuuri tegevusega.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!