Kampaania eesmärgiks on, et tarbijad oleksid munade ostmisel teadlikud sellest, millist munade tootmisviisi nad oma ostuvalikuga toetavad – kas kanade puuris pidamist, kus kanade heaolu ei ole tagatud, või kanade vabapidamist, kus kanad saavad loomuomaselt käituda.

Kampaania käigus jagatakse voldikuid „Milliseid mune ostad sina?“, kus on lühidalt tutvustatud kanade pidamisviise ning nende heaolu ning munadel ja munade pakenditel olevat munade tootmisviisi märgistust. Välja on toodud, miks peaks loomasõbralik tarbija eelistama vabalt peetud kanade munasid või mahemunasid.

Kampaaniaga on praeguseks liitunud mitmed kauplused, näiteks Tallinna ja Tartu kaubamaja, Lõuna-Eesti ökokeskus, Parim Pood ja Looduspere Tartu pood. Kõigist nendest kauplustest on võimalik osta vabalt peetud kanade mune ja/või mahemune.

Euroopa Liidu liikmesriikides on ette nähtud minimaalne pind kana kohta 550 cm2, mis on vähem kui A4 suurune paberileht (620 cm2). Sellistes tingimustes elavad kanad ei saa vähimalgi määral käituda vastavalt oma instinktidele. Teadlased on tõestanud, et kana hõivab tiibade sirutamisel 893 cm2 ja ümberpööramisel 1271 cm2 pinda. Kana vajab 13 550 cm2, et tiibade lehvitamisel end vabalt tunda.

Tibudel lõigatakse pahatihti ära nokkade otsad, et vältida üksteise sulgede ja kehade nokkimist. Tihti tehakse seda valulikku protseduuri ilma tuimestuseta. Noka osa äralõikamine põhjustab närvikudede kasvajaid nokapiirkonnas, mis põhjustab kestvat ja pidevat valu.

Kuna kanade igapäevaseks jalgealuseks on ilma allapanuta puuri võrestik, siis esineb lindudel jalgade vigastusi. Kuna lindudel on vähe ruumi, hõõruvad nad end vastu puuri seinu, mistõttu nad kaotavad sulgi ning nende nahk on marraskil ja muljutud.