Millest rääkisid rahandusminister ja president pikaks veninud käepigistuse ajal?

 (50)

Rahandusminister Sven Sester ja pr Kairi Sester
Rahandusminister Sven Sester ja pr Kairi SesterFoto: Andres Putting

Kätlemistseremoonia ajal presidendiga just pikka juttu teha ei jõua, kuid aeg-ajalt venib käepigistus siiski mitme lause pikkuseks. Tänavu paistis pika käepigistusega silma rahandusminister Sven Sester.

Vastuseks Delfi küsimusele, millest siis president Toomas Hendrik Ilvesega juttu tehti, hakkas üllatunud Sester kõigepealt naerma. Saanud kinnituse, et nii lihtne küsimus ongi, sõnas Sester, et räägiti Eesti ja Läti maksusüsteemist.

„Vestlesime maksusüsteemidest ja maksulaekumistest, peaasjalikult Eesti ja Läti riikide näidete varal. Meie vestlus nüüd väga pikk ka ei olnud,“ naeris ta. „Väga sügavuti ei anna ju minna. Vestlesime paari sõnaga just maksude laekumisest ja riigieelarvest ja mõne sõnaga meie heast naabrist.“

Küsimusele, kumb siis võitis, kas Eesti või Läti, vastas Sester heatujuliselt, et küsimus polnud üldse võistluses ega võrdlemises. „Jutu mõte oli pigem selles, et meie maksude laekumine on väga heal tasemel. Maksuamet teeb head tööd ja siis me täpsustasime mõningaid nüansse Eesti ja Läti vahel,“ selgitas minister.

Kas kinnitad bussis turvavöö?
Auhinnaks on kardisõidu pakett 5-le LaitseRallyPargis. Tallinnast sõidutab Laitsesse
edasi-tagasi Go Bus. Auhind kehtib kasutamiseks kuni 31.08.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare