Mikser Ühendkuningriigi välisministrile: Eesti toetab tugeva ja lähedase koostöösuhte jätkumist

 (13)
Sven Mikser
Sven MikserFoto: Eero Vabamägi

Välisminister Sven Mikser arutas täna NATO välisministrite kohtumise serval Ühendkuningriigi välisministri Boris Johnsoniga Ühendkuningriigi Euroopa Liidust väljaastumist ja liitlaste suurendatud kohalolekut, teatas välisministeerium.

Mikser rõhutas, et Eesti austab Ühendkuningriigi kodanike otsust lahkuda Euroopa Liidust ning valitsuse samme selle otsuse elluviimisel. „Nii Euroopa Liidu kui Ühendkuningriigi huvides on jõuda kahe aasta jooksul võimalikult hea lõpptulemuseni. Eesti toetab kindlalt tugeva ja lähedase koostöösuhte jätkumist,“ kinnitas Mikser.

„Eeldame, et sisulised lahkumisläbirääkimised algavad juunis enne Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumist. Eesti eesmärk on sealjuures hoida liikmesriikide ühtsust ja jõuda kokkuleppele Ühendkuningriigis elavate ja töötavate kodanike õiguste säilitamises võimalikult vara ja seda vastastikkuse põhimõttel,“ ütles Mikser.

Välisministrid kinnitasid kohtumisel ka sarnast julgeolekuolukorra arusaama. „Oleme Ühendkuningriigile väga tänulikud regiooni julgeoleku tagamisele kaasaaitamise eest. Osalemine liitlaste suurendatud kohalolekus tugevdab nii meie pikaajalist ja tihedat kaitsekoostööd kui aitab kaitsta ka piirkonna stabiilsust,“ sõnas Eesti välisminister.

Välisminister Mikser avaldas välisminister Johnsonile kaastunnet hiljuti Londonis toimunud terrorirünnaku puhul ning kinnitas, et Eesti seisab koos Ühendkuningriigi ja teiste liitlastega ühiselt terrorismivastase võitluse eest.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!