Miks tegid Ratas, Reps ja teised ühisavalduse Kremli mõjutuspoliitikas osaleva Aleksei Semjonoviga?

 (77)

31. oktoobril tegid 12 keskerakondlast ühisavalduse, kus kutsusid erakonda üles säilitama vaoshoitust ja ühtsust. Ühisavaldusele allakirjutanute seas olid näiteks Jüri Ratas, Mailis Reps, Taavi Aas, aga ka Aleksei Semjonov ja Tallinna Vene Kultuurikeskuse direktor Juri Poljakov. Semjonov kuulub Tallinna linnavolikogu keskfraktsiooni.

5. novembril toimus Keskerakonna ajalooline kongress, mille käigus Edgar Savisaare vahetas välja Ratas. Savisaare pooldajad ei talunud seda vaikides, vaid rääkisid erakonna lõhenemisest, võimu kaotamisest Tallinnas, valijate usalduse kadumisest ja kõigest muust.

Savisaare pooldajate kandidaat kongressil oli Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom. Ühegi tema avaliku toetaja allkirja ühisavaldusel polnud, olid vaid Ratase toetajad ja mõned inimesed, kelle eelistus oli enne kongressi ebaselge.

Ratas taunis nii eile "Aktuaalses Kaameras" kui täna Delfiga rääkides Semjonovile Tallinna teenetemärgi andmist. Kuidas siis juhtus, et ta tegi koos Semjonoviga ühisavalduse? Kas ta palus enne kongressi Semjonovi abi, et saada erakonna esimeheks?

Ratas ütles, et on alati tegutsenud Keskerakonna ühtsuse nimel. "Kui on erakonna liikmeid, kes soovivad sellega kaasa tulla, siis see on väga tore," ütles Ratas. Tema sõnul kogus ühisavaldusele allakirjutanud ilmselt kokku erakonna peakontor.

Seotud lood:

Kuidas Semjonov kongressil hääletas, ta öelda ei osanud. "Kindlasti ei osalenud ta minu kampaaniameeskonnas," ütles Ratas. Keegi Semjonovi toetust tema sõnul enne sisevalimisi küsimas ei käinud.

Loe veel

Sügisel on juba uued kohalikud valimised. Kas Semjonov kandideerib ka seekord Keskerakonna nimekirjas? "Keskerakonna nimekirjas saavad olla ainult need inimesed, kes seisavad Eesti iseseisvuse eest," ütles Ratas.

109 000€
Tallinn, Korter
243 000€
Tallinn, Majaosa
149 900€
Tallinn, Korter
197 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
180 000€
Tallinn, Korter
160 000€
Tallinn, Korter
155 000€
Tallinn, Korter
179 900€
Tallinn, Korter
209 000€
Kiili vald, Majaosa
90 000€
Tallinn, Korter

399 900€
Tallinn, Korter
276 900€
Tallinn, Korter
119 000€
Tartu, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare