Ligi on tõesti oma värvika, mõnikord piiripealse ja teinekord otse solvava väljendusviisiga korduvalt tähelepanu pälvinud. Tuletame meelde mõned markantsemad neist juhtumitest ja avaldame siirast lootust, et välisministrina kasutab Jürgen Ligi oma leidlikku keelekasutust vaid diplomaatiliste viisakuste väljendamiseks.

2009. aastal, masu ajal soovitas toona veel ajakirjanikuna tegutsenud Kalle Muuli saates "Olukorrast riigis" parlamendile suveks nädalat palgata puhkust. Selle peale võrdles Jürgen Ligi teda oma blogis nakatunud raipe või vammi täis majaga, mis tuleks põlema panna.

"Puhastustuli vahendina ei aegu. Sellega on hävitatud nakatunud raipeid ja vammi täis maju. Sina, Kalle, jääd oma jutuga suuruselt kahe vahele. Põlemine aitab, kui Sa ei suuda pool sajandit järjest ärgata ega uinuda mõtteta Riigikogu alandamisest, kui Sa ei armasta oma riiki, vaid teda teotad, kui kogu Eesti poliitika on Sulle pohhui, nahhui ja kärbatanud pabul, kui kõik Su mõtteteed viivad lõpuks Riigikogu palkadeni."

ETV poliitikasaate „Foorum" sõnavahetuses käratas Jürgen Ligi keskerakondlasele Kadri Simsonile: "Ära nüüd kaaguta, ole vait, sa lubasid, et sa oled vait, kui teine räägib!"

Hiljem möönis Ligi, et on põhjust vabandust paluda. "Mul on Kadri ees põhjust vabandada, saade läks käest, sest saame liiga hästi läbi ning unustasime vaatajad. Aga öeldu oli reaktsioon tema taktikale mitte vaielda väidetele vastu, vaid summutada neid kõva häälega," ütles Ligi.

TV3 saates „Kolmeraudne" ütles blogipostitusest pahandatud Ligi Kaja Kallase kohta nii: "Ma olen ka koosolekutel vaadanud, kuidas noored debattidel osalevad, tema kaunid suured silmad on tavaliselt olnud kinnise suu kohal.“

Kallas avaldas nimelt oma blogis artikli, milles kahtles, kas reformierakondlaste selgitused Reformierakonna võimaliku ebaseadusliku rahastamise kriminaalasja uurimise käigus ikka tõele vastasid.

Selgitades, et Eesti meditsiinikulud ei ole Euroopa mastaabis kõrged, kuid väga kõrge on raha kasutamise efektiivsus, ütles rahandusminister Jürgen Ligi riigikogus arupärimistele vastates, et arstide kuupalk on ühena vähestest kasvanud. Minister kahtlustas ka, et arstide liidu juhil Andres Korgil on meditsiiniline probleem.
"Virisemisest ma räägin arstide esindaja puhul. Vaadake tema olekut, vaadake tema tooni, vaadake, ta käitub alati samamoodi, sõltumata olukorrast ja teemast. See on kindlasti meditsiiniline probleem, aga niimoodi ei lahenda meditsiini probleeme, kui tullakse välja kümnete ja kümnete protsendiliste palganõudmistega. See ei ole mõistlik," ütles Ligi.

"Lihunik ja laibamõnitaja, kes ei tohiks kunagi lapsi saada"

Juba kümmekond aastat tagasi sattus tollal veel kordades madalamal poliitilisel astmel seisnud Ligi pahuksisse Õhtulehe ajakirjaniku Katrin Pautsiga ning lähetas talle erakirja, milles nentis, et tema arvamuse kohaselt on Pauts "lihunik ja laibamõnitaja, kes ei tohiks kunagi lapsi saada".

Pärast riigieelarve teemalist ETV "Foorumit", milles osalesid rahandusminister Ligi, haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski (SDE), Kadri Simson (KE) ja Helir-Valdor Seeder (IRL), kirjutas Reformierakonna rahandusminister Jürgen Ligi oma Facebooki kontol Ossinovski kohta nii:

"Ossinovski "tasakaalukus" pole muud kui juurtetus ja teadmatus. Mees arvab, et ajalugu algas temast ja kõigis teemades järgib sama inetut klišeed, et eelmine valitsus nii ja naa ja nüüd tuli tema. Ajades totaalselt segi seaduspära ja riigi süü. Seekord näiteks emigratsiooni ja ajaloolise pärandi seoses. Just see ignorants küsimuses, kust me alustasime, on noorte äramineku suurim stiimul. Minister peaks rääkima, et tasub kannatada ja pingutada, meil läheb aina paremini (Soomel ju mitte), tema ütleb, et nõukogude võimu ei tohi süüdistada, tema ajab asja korda. Tema, sisserändaja poeg roosast erakonnast peaks olema üliettevaatlik, aga ta ei teagi vaadata."

See ütlus oli isegi tavapäraselt jõulise väljendusega Ligi kohta liiga isiklikult solvav ning ta astus mõned päevad hiljem rahandusministri kohalt tagasi.