Miks katkes Eesti presidentide margiseeria?

 (12)
Miks katkes Eesti presidentide margiseeria?
Sarjas "Eesti Vabariigi President“ ilmuski omal ajal ainult kaks marki. (Fotod: tootja)

Äsja president Kersti Kaljulaidi portreega margi üle rõõmustanud filatelistid saavad järgmisel aastal oma kogusse lisada veel Arnold Rüütli ja Toomas Hendrik Ilvesega margi, kuid kuna sari „Eesti Vabariigi President“ katkestati juba aastate eest ja käesolev sari „Eesti riigipead 1918-2018“ saab läbi, siis polegi teada, kas ja kuidas võiks saada oma margi president, kes tuleb pärast Kaljulaidi.

„Algas kõik kunagi kahe presidendi juubeliga ja muid plaane ei olnud,“ meenutab Omniva postmarkide emissiooni komisjoni esimees Rein-Karl Loide pea kaks kümnendit tagasi alguse saanud ja vaid kahe margiga piirdunud presidentide margiseeriat.

„Toona sai asjaosaliste käest nõusolekut ka küsitud,“ ütleb Tallinna Tehnikaülikooli professor Loide, kes on ühtlasi Eesti Filatelistide Liidu juhatuse esimees. „Kui me jõudsime Ilveseni, siis tema oma nõusolekut margi avaldamiseks ei andnud.“

„Eesti riigipeade sari lõpeb, siis vaatame edasi, mis saab,“ sõnab Loide, et Omnival on nüüd mitu aastat aega arutada, kuidas Kaljulaidist järgmisi presidente jäädvustada.

Allikas: Õhtuleht

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare