Miks kapo Dressenit joomise pärast lahti ei lasknud?

 (58)
Miks kapo Dressenit joomise pärast lahti ei lasknud?
Foto: Andres Putting

Riigireetmises kahtlustatava kaitsepolitseiniku Aleksei Dresseni vallandamine joomise või rahajamade tõttu oleks võinud olla ohtlik, ütles ajaloolane Ivo Juurvee saates "Vabariigi kodanikud".

Küsimusele, miks ei vallandatud Dressenit kapost, kui tal oli karjääri vältel olnud probleeme rahaga ja joomahooga, vastas Juurvee, et kui sellistelt ametikohtadelt inimesi kergekäeliselt minema kihutada, siis kujutavad nad endast ka töötuna ohtu.

"Sellest inimesest võib olla ükskõik, aga ta võtab kaasa ka teadmised, mis tal on. Ja kui ta on töötu ning mõtleb, mida teadmistega teha, võib ta tulla väga rumalale mõttele," selgitas ta.

Kross lisas, et ingleid ei ole võimalik tööle valida ning kui keegi satub valel ajal viina võtma või on rahadega räpakas, ei näita see, et ta oleks ka reetur, vahendab ERR Uudised. "Olen üsna kindel, et eksimusi analüüsiti ja peeti ikkagi vajalikuks tema töö jätkamist."

Kaitsepolitseinik Aleksei Dressen sai kaitsepolitseis töötades distsiplinaarkaristuse purjuspäi tööle ilmumise ja ametitunnistuse kaotamise eest.

Delfile teadaolevalt polnud 1968. aastal Riias sündinud Dressen just plekitu minevikuga kaitsepolitsei töötaja. 1990. aastatel, üsna pea peale tema töölevõtmist, kaotas ta ära kaitsepolitsei ametitõendi ja sai asutuselt selle eest karistada.

Lisaks on ta saanud korduvalt karistada ka töökohustuste täitmatajätmise eest ning vähemalt korra on ta ilmunud tööle alkoholijoobes ja saanud selle eest karistada.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare