Metlev: kremlimeelse rahu marsi Tallinna korraldajad tahavad vene maksumaksja raha

 (39)
Metlev: kremlimeelse rahu marsi Tallinna korraldajad tahavad vene maksumaksja raha
Foto: AP/Scanpix

Vabaerakonna liikme Sergei Metlevi sõnul ihkavad Tallinnas laupäeval toimuva NATO-vastase marsi korraldajad Putini-meelsete aktivistide eelarvet, mida on lasknud käest kriminaalasjadesse uppunud kaasmaalane Andrei Zarenkov, propagandist Aleksandr Kornilov ning vene koolide ja pronkssõduri pseudokaitsjad.

"Eestis on kremlimeelsete aktivistide koda suhteliselt tühi, kuna ühiskond on pärast pronksiööd suutnud üldjoontes ära leppida ning venekeelse hariduse reform ei ole läbi kukkunud. Seejuures mitmed vanad tegelased on end diskrediteerinud. Pärast Putini ajaloolist kõnet märtsis 2014 Krimmi okupeerimise puhul, millest ta kuulutas impeeriumi taassündi, on Vene maksumaksjailt pärit „kaasmaalaste“ raha taas voolama pandud. Ilmselt seda haistes pakkus rahu marsi eestvedajaks ennast vana riigivastane Allan Hantsom ja veel mõned puujalaga aktivistid,“ ütles Metlev.

Sergei Metlevi hinnangul ei pea taoliste väljaastumiste puhul liialt muretsema, sest nad ei suuda isegi kohalikke Putini fänne hetkel mobiliseerida. Küll aga tasub jälgida, milleks on Venemaa saatkonna varitöötajad raha ja kuulsuse nimel valmis.

„Selleks, et taolistele provokatsioonidele vastu seista, peab demokraatlik ühiskond kasutama rohkem eneseregulatsiooni: ennast Kremli Sputniku portaalile maha müünud ajakirjanik ei tohi Eesti toimetuses tööd saada ja palgalistele provokaatoritele ei tohi kunagi kätt anda. Loomulikult on hästi oluline, mis toimub meie vene koolides. Lapsi ja noori tuleb kaitsta Kremli militaarpropaganda eest ning igati rõhutada, et Putini režiim ei ole sama, mis vene keel ja kultuur. Putinit on vaja demütologiseerida,“ lõpetas Metlev.

Võida 200€ väärtuses TOTO koolitus
Mis on toto.ee?
TOTO on ennustusportaal, kus mängus miljonid eurod. Saa totoproffiks! Loosi läheb TOTO koolitus 10-le koos
karastusjookide ja snäkkidega, 100€ tasuta panustamisraha (10€ per inimene), 100% sissemakse boonus kuni 100€.

Tähelepanu! Tegemist on hasartmänguga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks.
Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult.


Tänud vastamast ja head loosiõnne!