Medvedev: Eestis toimuvad natside massilised väljaastumised

 (225)
lisatud Urmas Paeti kommentaar
Russian President Dmitry Medvedev chairs a meeting of government officials in Gazprom headquarters in Moscow, Friday, Dec. 25, 2009. Medvedev on Friday lashed out at the country's giant state corporations for failing to develop new technologies to help mo
AP/Scanpix

Natside massilised väljaastumised Eestis, Gruusias ja Ukrainas annavad tunnistust poliitilise süsteemi ebaküpsusest nendes maades, leiab Venemaa president Dmitri Medvedev.

"Mis puutub Eestisse, Gruusiasse ja Ukrainasse, siis see kurvastab mind samapalju kui teid. Seda oli ebameeldiv ja valus vaadata, see annab tunnistust poliitilise süsteemi ebaküpsusest nendes maades," ütles Medvedev Kostromas kohtumisel noorte parlamendiliikmetega, vahendab BNS Interfaxi.

Samal ajal ei ole Venemaa riigipea hinnangul "meie asi neid kritiseerida, valijad peavad ise oma võimu kujundama".

"Aga kui see võim lööb tantsu inimeste kontidel, kes kunagi kaitsesid nende maad, siis peame mõistma, milline saab olema meie suhtumine sellesse võimu ja sellest tulenevalt kujundama oma välispoliitilised prioriteedid," rõhutas Medvedev.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on Vene Föderatsiooni president Dmitri Medvedevi väide nagu toimuksid Eestis natside massilised väljaastumised selgelt ebaadekvaatne ja halvustav hinnang, millel pole mingit pistmist tegelikkusega.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare