Martin Helme: kaassüüdlased on kõik need, kes on silmad kinni pigistanud

 (172)
Tsahkna: kui poleks põgenikekriisi, poleks ilmselt ka EKRE-t

Mart Helme ja Martin Helme
Martin HelmeFoto: Eero Vabamägi

Riigikogu EKRE fraktsiooni esimees Martin Helme ütles riigikogu infotunnis sotsiaalminister Margus Tsahknale küsimust esitades, et EKRE-t on kritiseeritud selle eest, et erakond on asunud terrorirünnakute pealt poliitilist kapitali võtma, kuid tema meelest on kaassüüdlased nii Pariisi kui Brüsseli ohvritele kõik need, kes on "silmad kinni pigistanud".

"Minu meelest on ilmselge, et kui meil tuleb ühes aastas 1,2-1,3 miljonit inimest üle, kelle tausta me absoluutselt ei kontrolli, ja ISIS on kuulutanud, et ta on sinna sokutanud tuhandeid inimesi sisse, siis on immigratsioon otseselt seotud terrorismiga," väitis Helme ja lisas, et terrorism ei ole asi iseeneses, vaid see on taktika.

Küsimustele vastanud sotsiaalminister Margus Tsahkna (IRL) peaministri ülesannetes viitas oma vastuses, et see, mida Helme rääkis, on taas teema ärakasutamine, ja rõhutas, et terrorism on olnud ka varem ja selle sidumine põgenikekriisiga on meelevaldne. "Ma tahaks öelda, et kui ei oleks põgenikekriisi Euroopas, siis suure tõenäosusega ei oleks ka teie erakonda. See on see, mis leiba toob lauale," sõnas Tsahkna.

"Me oleme üks väheseid riike Euroopas, kes on põgenike vastuvõtmise skeemi nii detailselt läbi mõelnud," rõhutas Tsahkna. "Meie eksperdid lähevad kohale, reaalselt intervjueerivad inimesi. Me ei usalda suvalisi toimikuid ja andmeid, vaid kontrollime ise üle. Nii et Eesti inimestel ei ole põhjust praegu karta ei põgenikke ega terroriste."

161 500€
Tallinn, Korter
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
157 000€
Rae vald, Korter
180 000€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
120 000€
Tallinn, Korter
149 900€
Tallinn, Korter
209 000€
Kiili vald, Majaosa
197 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!

119 000€
Tartu, Korter
189 900€
Harku vald, Majaosa
129 500€
Rae vald, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare